Klub SK SPORTCENTRUM RICO Tábor

Kontaktní osoba:

Alan Mačor

605 260 657

Domovské centrum:HWG Peta Tábor

Zobrazit na mapě

Webové stránky klubu

Sportovní oddíl SK RICO TÁBOR je dlouholetým členem České ricochetové asociace a patří mezi jeho nejaktivnější členy. Hlavním cílem klubu je systematická práce se zájemci o tento sport, organizování interních turnajů či turnajů pořádaných Českou ricochetovou asociací ČRA, účast na  mezinárodních turnajích koordinovaných Mezinárodní ricochetovou asociací.Trenérská činnost klubu je zaměřena zvláště na výchovu mladé generace ricocheťáků.

Z interních tutrnajů je třeba zmínit turnaj o JIHOČESKÝ POHÁR. Rok 2010 je již 6. ročníkem této soutěže! Tyto turnaje jsou volně přístupné každému vyznavači ricochetu.

Hráči klubu se pravidelně zůčastňují turnajů třídy A, Super A či B, I. i II. Ligy družstev ČR a nakonec i nejprestižnější soutěže - Mistrovství ČR či Mezinárodní Mistrovství ČR v rámci republikové soutěže TOUR ČRA. Významná je účast jejich mladých hráčů na junuiorských turnajích všech kategorií včetně Mistroství ČR juniorů. Na mezinárodní scéně lze mnoho hráčů potkat při turnajích OPEN v Německu či Holandsku, na Mistrovství Evropy a též na Lize národů. Hráči klubu jsou též nosnými účastníky všech kulturních a společenských aktivit v rámci všech turnajů u nás i v zahraničí, čímž pomáhají rozšiřovat řady hráčů ricochetu.

Sportcentrum Planá n./L. bylo také centrem měsíce listopadu 2010 a to v duchu následujícího přehledu úspěchů:

Přehled sportovních úspěchů tohoto centra je úžasný a to po mnoho let.
Klub byl již při tom, když se v minulém století zakládala Česká ricochetová asociace v Táboře.
Centrum sice vlastní pouze 1 kurt ricochetový, ale na poli ricochetovém je vždy na čele veškerého dění.
Centrum po mnoho let pořádalo Jihočeský pohár - soutěž, které se zúčasťovali nejlepší hráči z Čech a občas i ze zahraničí.
Šéf tohoto klubu - pan Alan Mačor, je asi jediným trenérem juniorského potěru v Čechách, věnuje se mládeži neúnavně, dlouho, a ač se centrum vynachází poněkud stranou velkého světa, tak z omezených příjmů mládež soustavně podporuje.
Trenérské výsledky centra lze zhodnotit pouhým pohledem na žebříček juniorů. 
Centrum je prvním nositelem hrdého titulu Mistr ČR smíšených družstev, který znovu získali za vítězství v sezóně 2010/11 právě s pomocí vlastních odchovanců - juniorů Adama Širokého a Petra Motalíka..

Členové

DružstvaNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více