Novinky ze soutěží

27. 9. 2013  |  Detail turnaje

Neporazitelný Miloš Pokorný se opět ukázal na German Open a potvrdil svou pověst

Rekordní účast 70 účastníků přinesl další ročník oblíbeného mezinárodního turnaje v německém Chemnitzu. Na kurtech se představilo 12 žen a 58 mužů. Mezi nimi nechyběl nespočet zvučných jmen jako Kisvetr, Häfer, Szabó, Kulka, Csala, Hušek, ale především Pokorný. Miloš hrál a vyhrál jako zamlada. Mezi ženami potvrdila roli favoritky Anka Hendriks. Více v reportáži Petra Sedláčka.

více


14. 9. 2013  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Martin Volf prvním vítězem v nové sezóně, suverénně opanoval turnaj B na Palmovce

Po letní ricochetové přestávce se opět zostra rozjel kolotoč turnajů ČRA. Sezónu zahájil turnaj B v Praze na Palmovce, kam se sjelo osmnáct vyhladovělých hráčů. Úroveň hráčů byla na béčkový turnaj velice slušná a třeba i čerstvý mistr republiky Láďa Tesárek skončil až třetí. Bez většího zaváhání si vítězství odvážel Martin Volf, který v průběhu turnaje ztratil jediný set. Druhý skončil trutnovský junior Filip Rolenec.

více


7. 9. 2013

Rozjíždí se nová ricochetová sezóna 2013/14

Po letní odmlce se stejně jako v předchozích letech v září pomalu roztáčí kolotoč ricochetových turnajů nové sezóny. Systém turnajů je podobný jako v předchozích letech. Hráči se mohou těšit na 4 mezinárodní turnaje, 7 turnajů B, 3 turnaje A, 2 turnaje Super A, 3 turnaje žen, 2 turnaje veteránů a jeden juniorský. Síly změří i družstva a to ve čtyřkolové lize družstev. Mimo termínovou listinu se v některých centrech konají i regionální turnaje. Vrcholem sezóny bude jako obvykle v červnu mistrovství republiky. 

více


25. 5. 2013  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Mistrem republiky pro rok 2013 se stal Ladislav Tesárek, mezi ženami obhájila Michaela Volfová

Mnoho pohledných a především dramatických utkání, kde šlo o hodně, přineslo mistrovství republiky v Pardubicích. Nejinak tomu bylo i ve finále, kde Láďa Tesárek porazil Honzu Pulkrába po velkém boji s mnoha zápletkami 3:2. Honza si druhým místem alespoň upevnil vedení v celkovém žebříčku. Třetí místo zase zajistilo stejné umístění v žebříčku Filipu Kulkovi. Mezi ženami srdnatě bojovaly Denisa Bohuslavová a Míša Volfová. Druhá jmenovaná byla však přesnější a šťastnější, a tak se raduje z obhajoby titulu.

více


21. 5. 2013  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Poslední turnaj B sezóny se konal v trutnovské "Lokotce"

Nejvíce se dařilo navrátilci ze zahraničí Michalu Brňákovi, který ve finále porazil Jakuba Šolína. Dařilo se i jeho otci Petrovi, který skončil třetí. V pavouku na dvě prohry se neztratil ani Marek Slezák. Pěkné páté místo pak vybojovala jediná žena v turnaji Hanka Bacílková. 

více


13. 5. 2013  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Jiří Kisvetr poprvé porazil Alana Mačora a slaví první velké vítězství

Poprvé se podařilo Jiřímu Kisvetrovi porazit Alana Mačora, a to hned ve finále turnaje A. Výhrou v poměru 3:2 nad táborským matadorem vydřel své první velké turnajové vítězství. Třetí příčku obsadil domácí Petr Sedlačík. Dařilo se i juniorům z Tábora: Adam Široký vybojoval čtvrté místo, Petr Motalík v prvním kole nečekaně vyřadil Petra Sobotku a skončil šestý.

více


25. 4. 2013  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Dvacetiletý Filip Kulka překvapil výhrou na Czech Open a potvrdil velký vzestup formy

Největší ricochetový turnaj na území ČR se uskutečnil o víkendu 19.-21.4. v pražském Světě pod Palmovkou. Mezinárodní turnaj za účasti hráčů pěti zemí trochu nečekaně ovládl nedávno ještě juniorský hráč Filip Kulka z Kosmonos, když ve finále porazil domácího Petra Nováka 3:1. V semifinále Filip porazil dalšího favorita na vítězství Jana Pulkrába, který skončil třetí. Mezi ženami dominovala Denisa Bohuslavová.

více


14. 4. 2013  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Béčkový Horizont 2013

Po delší době se v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou konal oficiální ricochetový turnaj. Na jednu stranu možná trochu překvapení, že mezi osmi muži zvítězil junior. Kdo ale zná herní kvality Filipa Rolence, ví, že zas tak veliké překvapení to není. Ve finále Filip porazil neustále se zlepšujícího Martina Kloučka 3:1. Třetí místo vítězstvím nad Martinem Nohejlem vybojoval Pavel Dumek. Více se dočtete v reportáži Arnošta Hytycha.

více


10. 4. 2013  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Ricochetové ligy družstev znají své vítěze i poražené. V 1.RLD dominoval tým Pro-6.

Vítězi 1. RLD se stali hráči pražského týmu Pro-6, když obhájili prvenství z loňského ročníku a putovní pohár nad hlavu zvedli již popáté v historii. Tak jako v předchozích letech nechyběl na medailových pozicích Tábor, který skončil druhý. Překvapením je třetí místo Kosmonos, které v posledním kole ze třetího místa odsunuly Jindřichův Hradec. Ve druhé lize v dramatickém závěru vybojoval vítězství tým Trutnova, když o bod předstihl béčko Palmovky.

více


28. 3. 2013  |  Galerie ke článku  |  Příloha  |  Detail turnaje

Osm statečných aneb cesta za zmrzlými tulipány

Osm statečných českých hráčů a hráček vyrazilo do země ricochetu zaslíbené hájit čest českého ricochetu. Svou misi splnil tým nadmíru úspěšně, když se vrátil s cenným titulem mezinárodního mistra, druhým a třetím místem mezi ženami a dalšími dílčími úspěchy. Jedinou herní kategorií, kde se českým hráčům příliš nedařilo, byla u nás méně obvyklá čtyřhra.

více
Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více