14. 9. 2013  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Martin Volf prvním vítězem v nové sezóně, suverénně opanoval turnaj B na Palmovce

Vysoká úroveň přihlášených hráčů slibovala na začátek sezóny zajímavou podívanou. A skutečně tomu tak bylo. Buď hráči přes léto pilně trénovali, nebo ze svého umu za těch pár týdnů či měsíců pramálo zapomněli.

O kvalitní, vyrovnané a napínavé zápasy nebyla nouze. Možná největší překvapení přišlo již v předkole. To se sice muselo odkládat oproti původnímu časovému rozpisu, ale to neměnilo nic na tom, že nová juniorská tvář z Tábora Martin Kodad porazil zkušeného Jana Dřevikovského 3:1. Honza svými chybami Martinovi vydatně pomáhal a Martin jeho chyb dokázal dokonale využít.

Trochu smůly v nasazení si zkraje sezóny vybrali dva pražští kamarádi Pavel Dumek a Martin Klouček. Martinovi vystavil stopku v úvodním kole Martin Volf a Pavel přes slibný začátek na Láďu Tesárka dle očekávání také nestačil. Nejdramatičtější utkání prvního kola připravili Jakub Šolín a Honza Škutina. Jakub se na kurtu dlouho rozkoukával a očividně nepřijel v nejlepší formě. Nadšený a běhavý Honza zase chtěl ukázat, jak se za poslední měsíce zlepšil a dotáhnul to až k matchballu v pátém setu. Ten nezkušeně a trestuhodně promarnil zbytečným odehráním stroukové situace a zápas smolně ztratil. 

Honza Škutina byl smolařem dne, protože i ve druhém kole se dostal s Martinem Nohejlem v pátém setu k matchballu. Ani ten však nevyužil a opět prohrál nejtěsnějším možným rozdílem. Klobouk dolu, že měl stále úsměv na rtech. Oku lahodící ricochet a napínavý zápas předvedla dvojice Denisa Bohuslavová, Pavel Dumek. Denisa bojovala jak lvice a v některých fázích zápasu měla navrch. Z vítězství 3:1 se však nakonec radoval Pavel. K velkému překvapení mohlo dojít i v zápase, v němž se dostal Petr Motalík do slibného vedení nad Láďou Tesárkem. Kdo však zná Láďovy chladné vstupy do zápasů, ví, že často začíná přidávat plyn teprve až v nejnutnějších případech. Nejinak tomu bylo i v zápase s Petrem a Láďa slavil, lépe řečeno mohl slavit, další povedený obrat a postup do semifinále. 

V prvním odehraném semifinále si Filip Rolenec překvapivě snadno poradil s Adamem Širokým, který až příliš výměn končil nevynucenými chybami. Možná nejhezčím utkáním dne bylo semifinále mezi Láďou Tesárkem a Martinem Volfem. Martin od začátku tlačil a koncentroval se na přesnou hru plnou předních boastů a Láďa byl tím, kdo častěji chyboval. Láďa dokázal najít odpověď až ve třetím setu, kde se stal najednou Martin tím, kdo častěji zahazoval slibné balonky. Ve čtvrté sadě se však vše vrátilo do zajetých kolejí prvních dvou setů, a Martin si tak vybojoval postup do finále. 

Láďa Tesárek chtěl souboj o třetí místo nejprve vzdát. Nakonec však k zápasu nastoupil a nezvykle ve třech setech si poradil s Adamem Širokým, který se musel spokojit s konečným čtvrtým místem. Páté místo vybojoval jeho týmový kolega z Tábora Petr Motalík, který si poradil se solidně hrajícím a jako obvykle velmi bouřlivým Honzou Schmidtem. Petr v předchozím kole porazil i Jirku Herdu výsledkem 3:0. Pátá příčka tak byla zcela zasloužená. 

O vítězství v plejtu a lahvinku vína se bojovalo mezi dvěma Martiny, Kloučkem a Bohuslavem. Po velmi vyrovnaném průběhu a desítkách neproměněných setballů na obou stranách byl o chlup šťastnější Martin Klouček.

Finále bylo celkem jednoznačnou záležitostí. Filip Rolenec sice dokázal ve výměnách bránit útočné údery Martina Volfa, ale Martin dokázal vždy tlak stupňovat a na to už Filip reagovat nedokázal. Martinovi Filipův defenzivní styl očividně vyhovoval a pohodlně si dokráčel pro suverénní vítězství v prvním turnaji B nové sezóny. 

Nezbývá než doufat, že co do kvality hráčů, počtu účastníků, herního nasazení a zábavy budou i všechny další turnaje v sezóně podobně vydařené.

JP


Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více