Technické vybavení

Technické vybavení je do detailu promyšlené. Kouzlo raketových her spočívá v jejich rychlosti a dynamice, ve variabilitě úderů či pohybů, ve změnách způsobu vedení hry, taktiky a způsobu vedení útoku či obrany.

Naproti jiným raketovým sportům není hra přerušována pro kontrolu skóre a zjišťování, zda míč byl mimo nebo byl dobrý. Kdo hraje Ricochet®, ten podobné problémy nezná. Kurty jsou vybaveny moderní elektronikou, která vše potřebné spolehlivě zaznamenává. Kurty, rakety a míčky se vyvíjejí paralelně a jsou optimálně sladěny.

Kurt je 8 metrů dlouhý, 5,50 metrů široký a 2,70 metrů vysoký. Stěny a strop jsou sestaveny z mimořádně odolných panelů z vysoce kvalitních vláken "Fiberesin", zadní stěna je z tvrzeného skla. Celá místnost je osvětlena nárazuvzdornými světly zapuštěnými do stropu. Podlaha je vyrobena z kvalitních bukových nebo javorových parket.

Na podlaze a přední stěně jsou nakresleny červené čáry vymezující hrací plochu. Šedé čáry na podlaze a značky na postraních stěnách pak pomáhají hráčům v orientaci.

Extrémně lehké rakety (130 - 180 g) snižují riziko poranění rukou, paží a kloubů. Sportovní vybavení je zvláště vhodné pro ženy a děti a usnadňují pohyb a hru. Všichni hráči se mohou s těmito raketami cítit bezpečně a pohodlně. V ricochetových centrech je nabízena široká škála raket pro všechny hráčské úrovně - od začátečníků až po profesionály.

Míčky jsou stejné velikosti a podobně hrubého povrchu jako míčky na golf (průměr 40 mm). Jsou však vyrobeny z lehkého materiálu obdobně jako míčky na squash. Hráči si mohou vybrat ze tří rozdílných barev, z nichž každá umožňuje jinou rychlost a sílu odrazu. Při volném pádu míčku z výšky 2 m se červený míček odrazí do výšky 54 cm, fialový míček do 34 cm a závodní šedý míček se pak odrazí do výšky 24 cm. Úspěch hry je zaručen nezávisle na tom, který z míčků si vyberete. Pro začátečníka je však vhodné začínat s míčky s největším odrazem.Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více