Martin Rudovský

Rok narození: 1981

Ricochetistou od: 2003

Klub: RSK Palmovka

Martin Ruda Rudovský - už jeho tátovi i dědovi se říkalo Ruda - se s ricochetem seznámil v centru v Kostelci nad Labem v roce 2003. Závodní karieru zahájil objižděním turnajů v Chebu, Hostivicích, Rikši v Trutnově, kteréžto už bohužel patří do ricochetové historie. Po absolvování kurzu trenérů IV. a III. třídy přešel i na trenérskou dráhu a to do rodinného Centra pod Palmovkou. Pořádá turnaj O pohár Palmovky, pravděpodobně nejnavštěvovanější klubový turnaj v Čechách.

Na celostátním žebříčku se pohyboval nejvýše na 5. místě v roce 2008, v letošním roce po upřednostnění spíše herecké a pěvecké kariéry  (účastnil se jen jednoho turnaje), mu patří 20. místo na CŽ. Turnajů I. Ligy družstev se ovšem účastňuje pravidelně a vyhrává co se dál- v sezóně 2009-10 nastoupil do 5ti zápasů Ligy družstev a všechny vyhrál, čímž překonal i ostatní členy týmu. Nyní je pod sportovně trenérským a psychologicko psychiatrickým dohledem Radka Malého.

Jako hráč je znám svým totálně útočným pojetím ricochetu, vysokým nasazením, skoky přes celý kurt, či častým rozštěpem, u kterého bolí kotníky všem přihlížejícím. Nesedí mu hráči, kteří při utkání předstírají spánek, fňukají, či si ztěžují na nepřízeň osudu v podobě spár, haluzí a jiných "schválností".


Galerie

více


Historie hráče



Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více