17. 12. 2011  |  aktualizováno 17. 12. 2011  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Příloha  |  Detail turnaje

Turnaj nastávajících otců na Palmovce

Dne 17. 12. se v dopoledních hodinách dostavili na ricochetové kurty tři nastávající otcové v různém stádiu těhotenství – jejich manželek, of course. Informaci, kteří z přihlášených mezi trojici patří, mi nepřísluší sdělovat. Leč zřejmé je, že těhotenství ricochetu neprospívá, nastávající taťkové to nikam nedotáhli – snad jen to 6. místo není tak špatné.  Ono taky pro všechny ty starosti – to máte nakoupit plínky, kočárek, dudlíky, sunárek, a tak není na trénink tolik času. 

První kolo bylo ovlivněno neúčastí jednoho hráče, čímž se ředitel turnaje posunul nezaslouženě do první osmičky. Do ní se probojoval též, mimo očekávané favority, s malými problémy Libor Skala (3:1 s Petrem Zvěřinou) a s opravdu velkými problémy nakonec Marcel Juráň, který na Palmovku dorazil po tříleté pauze, ve které ricochet resp. žádný sport neprovozoval. Jeho soupeř – Petr Sedláček v pátém setu již vyhrával 14:11, ale nakonec po sérii neproměněných matchbolů, zkažených servisů na obou stranách, se Marcel doklopýtal k vítězství 21:19. Po překonání tohoto kritického bodu se nakonec Marcel vyšplhal až na bednu. Zde měl tedy namále a herní pauza na něm byla věru patrná.

Ve druhém kole byly úporné souboje Kaskoun vs. Jirava (1:3), kde se technicky lepší Honza nedostal přes silovou hru Michala vlastně do své hry.  V utkání Sedláček vs. Vala se Petr potýkal nejen s běhavým Tomášem, ale též se s malou fyzičkou (po nemoci). Kdyby to Tomášovi lépe servírovalo, byl by jistě dnes postoupil. Aleš Benda měl obtíže s Liborovou hrou systémem servis-return-tuchpad, ale (3:1) si s ním nakonec poradil. V pětiseťáku Michal Vondrák hrál proti dvěma soupeřům najednou – Jirkou Krůčkem a nevyspáním + nezdravou životosprávou – ono ve Vánočním čase je to fakt složité.

Třetí kolo k sobě svedlo hráče s hendikepy a ten po nemoci porazil toho po večírku. Michal Jirava se dostal do finále (3:1) přes Marcela Juráně, ale byl to boj, ve kterém se Marcel již pomalu zotavoval z  3leté pauzy a usilovně běhal a returnoval, leč ještě málo. Druhým finalistou se stal Aleš Benda (3:1) který překonal, pouze 2-3 body v každém setu, skvělého domácího Marka Slezáka.

V posledním kole Martin Bohuslav překonal po boji (3:2, 15:12) Tomáše Valu (to je ten, co se mu příčí pořádný servis). Petr Zvěřina v boji o vítěze platé porazil (3:2, 15:11) Petra Sedláčka, pořadatel porazil Martina Maděru, jehož zase porazil mnohamnoha hodinový časový posun z včerejšího návratu z Jihoafrické republiky (i takový jsou ricochetisté). Honza Kaskoun potrestal Libora Skalu za jeho neustálé mudrování a povykování po kurtu. Marcel Juráň (3:1) porazil v nervózním utkání Marka Slezáka. Finále Aleše Bendy (Kunratice) s Michalem Jiravou (Topaz Neratovice)  – odveta za semifinále na PRO-6 před pár týdny - bylo tentokráte vcelku hladnou záležitostí (16:12, 15:8, 16:10). Příště se už Aleš bude hlásit na turnaje A.

Díky za účast na posledním turnaji ČRA v roce 2011. Odpočiňte si, ale nepřejídejte se, cvičte, a těšte se na příští rok. To už Vám půjdou všechny údery, bude Vám vycházet taktika, přibudou 3 nový ricocheťáci a vůbec - bude príma rok 2012.                                                                    

Jaroslav Rudovský


Příloha


Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více