24. 9. 2011  |  aktualizováno 24. 9. 2011  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Přílohy  |  Detail turnaje

Lokomotiva pod plnou parou vjela do Prahy

Jedenáct hráčů zahájilo novou sezónu Ricochet tour mužů 2011/12 turnajem na Palmovce.

Trutnováci připojili ke své lokomotivě pár vagónů, naložili 3 své nejlepší hráče, faninky, natlakovali kotel a vyrazili do Prahy. Před zpáteční cestou si naopak naložili všechny ceny a poháry, sklidili ovace diváků a zase odjeli.

Oddílu SAG Stětí nechali 4. místo a RSK Palmovce místo paté.

KOMENTÁŘ:

Plnou parou vpřed – heslo hráčů Lokomotivy Trutnov, by se mohlo použít i jako motto sobotního turnaje na Palmovce.

Na první turnaj Ricochet tour sezóny 2011/12 se přihlásilo jedenáct hráčů z 5 klubů - z Prahy, Pardubic, Pece p.Sn., Štětí. Hlavní rozhodčí turnaje Jirka Herda před zahájením turnaje připomněl výhody soutěžního systému hry na 2 porážky a stanovil zásadu, že utkání stejných soupeřů, kteří na sebe opakovaně narazí, se opakují, ať bolí klouby, svaly či celý člověk.

V prvním kole na sebe narazily 3 dvojice, postoupili lepšejší a pokud někdo měl pocit, že tomu tak není, měl v dalších kolech šanci osud zvrátit. Pohledem na výsledkového pavouka lehce zjistíte, komu se to podařilo.

Ve druhém kole na sebe narazili čerstvý novomanžel Libor Skala (a též čerstvý přeběhlík z Prahy do SAG Štětí ) a Denis Hofman. V tomto klání Libor zvítězil 3:2. Honza Schmidt, ač podporován svou rodinou, prohrál s Kubou Šolínem. Také v 5 setech.

O úrovni utkání 3. kola vypovídají výsledky Šolín - Schmidt 3:2 (15:13) a Herda - Skala 3:2.

Z pavouka poražených se vrátil do hlavního pavouka Denis a to opakovaným utkáním s Liborem Skalou. Denisovi máma slíbila za vítězství nové tetování – třeba tím zakryje to hrůzunahánějící stávající - a Denis tedy, tentokrát, Libora porazil. Snadno 3:0, novomanželovi došly síly. Denis pak porazil Honzu Schmidta v napínavém, napsalo by se až vypjatém, utkáním 3:2 (16:13). Kuba Šolín odevzdal Jirkovi Herdovi toto utkání, v předtuše, že i kdyby ho zde porazil, Jirka se do turnaje vrátí oknem. A tak zvolil cestu taktické prohry a šetření si sil na opakované utkání.  A málem mu to vyšlo, ale nepředbíhejme.

Ondra Veselý v 1. kole prohrál s Markem Slezákem (nová, nejpilnější posila Palmovky – trénuje totiž každý den) a nakonec skončil šestý, tedy těsně nad svým pokořitelem.

Naopak pánové Krůček : Koreček na sebe narazili opakovaně a s téměř shodným výsledkem 3:0 či 3:1.

Na Martinovi Maděrovi byl při začátku sezóny patrný hendikep brněnských kurtů – holt hrát na úzkém kurtu je znát a naučené úhly úderů a odrazů selhávají; Jaromír Jágr by mu to mohl potvrdit z ledových kurtů.

Finále – již bez diváků, (nevýhoda turnaje na dvě porážky) bylo utkáním eňoňuňo. Mohl bych si, jako jediný divák - rozhodčí vymýšlet, ale není důvod. Jirka Herda běhal jak za mlada, Kuba Šolín hrál takticky, jak zastara, holt utkání trenér vs loňský junior, utkání důstojné i turnaje A. 

Pantáta Rudovský se snažil, ale ani 4 vyhrané sety mu nestačili k vítězství v žádném utkání. Ale mladým aspoň kapánek provětral perka, a celé dva body do žebříčku se budou hodit.

Celkem se odehrálo 8 pětisetových utkání, což je na 11 hráčů dost, není - liž pravda? Nejvíce jich odehrál Denis.  Máma slíbila dodat fotky, ale ani po týdnu trvalého připojení na interfernet nic nedošlo, tak aspoň reportáž tato.  Ale je tak pěkná, že absence photo nevadí. Že?

Jarda R.


Přílohy


Galerie

více



Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více