Petr Novák

Rok narození: 1981

Klub: RSK Palmovka

V roce 2011 získal titul Hráče měsíce - při příležitosti jeho usazení se na pozici nejlepšího hráče žebříčku ČRA.

Ricochet začal hrát v řadách, a nadále je i členem, klubu RSK PALMOVKA. 

Pokud mu to dovolují jeho otcovské povinnosti zúčastňuje se turnajů A a Ligy družstev. Do zahraničí ještě nevyrazil.

Svým herním stylem a strategií se poněkud liší od ostatnch hráčů - využívá zhusta, s chutí a s překvapivým efektem zkrácení hry a to z jakéhokoliv koutu kurtu či z jakékoilv situace, čímž defenzívu okamžitě přenese na soupěře. Jeho fyzická odolnost je obdivuhodná, i když kojení,  žehlení a přebalování mu v poslední době dosti sil ukrajuje. 

Trénovat s ním je radost, soupeřit také, protože patří mezi konfliktům se vyhýbajícím hráčům a mezním situacím raději předchází údery do protějšího rohu či lajny - tedy přehráním soupeře přesnými údery.

V sezóně 2010/11 ukončil svou fotbalovou kariéru a začal se častěji věnovat ricochetu. Vyhrál turnaj A a super A a zásluhou bodů za 3tí místo na MR 2011 dosáhl na nejvyšší příčku celostátního žebříčku. Tím si vydobyl i post reprezentanta ČR a mistrovskou výkonnostní třídu. Jak se mu domácí klub odvděčí za vzornou reprezentaci? Zatím zařízením lekcí Zumba s hlídáním na Palmovce pro jeho ženu a pak asi najmutím au-pair pro jejich špunta a následnou nominací do týmu družstva A pro Ligu družstev.


Galerie

více


Historie hráčeNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více