Eduard Kočvara

Rok narození: 1971

Klub: Esa z Kunratic

Eduard Eda Kočvara, vítěz celoroční soutěže 2008, je významnou osobou, resp. osobností na ricochetových palubovkách.

V letech 2007-9 byl, i z titulu svého povolání, revizorem ČRA. 

V sezóně 2009/10 odehrál, jako vždy, všechna utkání v rámci I. Ligy družstev a pomohl tím týmu Horizontu Pec pod Sněhem k dosažení 4. místa.

V individuální soutěři odehrál 3 utkání a skončil celkově na 10. místě žebříčku a stal se nositelem I. VT pro sezónu 2010/11 a protože v této sezoně vystoupal až na 2.místo CŽ obhájil svou výkonnostní třídu i pro sezónu následující.

Je vynikajícím společníkem na všech turnajích, na vícedenních turnajích přímo exceluje.

Je považován za jednoho z nejlepších rozhodčích, což ČRA zatím moc využívat nemůže, protože kam Eda přijede, tam hraje a na rozhodování nemá čas.

Eda Kočvara se stal také hráčem měsíce v roce 2010 - spíše hráčem kvartálu - to je po dobu, po kterou byl nejlepším hráčem na žebříčku ČRA . Uvádíme oslavný text k tomuto úspěchu:

Volba hráče měsíce je tentokrát snadná - stačí jen kradmý pohled na žebříček mužů. 

Po Honzovi Pulkrábovi bychom zde proto rádi představili stávajícího nejlepšího hráče žebříčku ČRA - Edu Kočvaru. Tento post si Eda bude vychutnávat nejméně po celou dobu Vánočních svátků až po první turnaj roku 2011 - dne 15. ledna. Mimochodem - není to tak dávno, co celoroční žebříček vyhrál celkově. Je to prostě borec.

Ricochetu se věnuje již mnoho let, ať již dříve v řadách Univerzitního klubu v Brně či nyní v klubu SK Horizont v Peci p.Sn. 

 Zúčastňuje se turnajů A  a Ligy družstev, kde zvláště v poslední době dosahuje vynikajících výsledků, z Brna dojíždí do všech ricochetových center.

Jeho herní styl není možná zcela předpisový podle učebnic, ale styl Emila Zátopka také nevycházel z příruček pro úspěšné běžce. A kam to dotáhl! Pan Zátopek.  

Edovi v tomto směru osud sice malinko nepřeje - MOV ricochet na program Olympijských her nezařadil - zatím. V Edův prospěch ovšem hovoří to, že si svou formu dokáže držet na vysoké úrovni trvale - on si může ještě pár let počkat až pan Jacques Rogge přehodnotí strukturu sportů na OH. 

-----------------------------

Na MR 2011 vyhrál velký platé opravdu vynikajícím sportovním výkonem, okořeněným přesnými údery po celou dobu utkání. Na závěr si vychutnal i předsedu. Na turnaji třídy A obsadil v Pardubicích 2.pozici. K výkonům v sezóně 2010/11 je třeba mu pogratulovat. 


Galerie

více


Historie hráčeNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více