29. 5. 2007  |  aktualizováno 24. 7. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Příloha  |  Detail turnaje

Turnaj juniorů 29.5.

29.5. se konal v Praze poslední turnaj juniorů před očekávaným Mistrovstvím ČR juniorů. Vítězem se stal Filip Kulka z Kosmonos. Druhý skončil Jiří Žádník z ASARCu a třetí příčku obsadil Jakub Valenta z Jindř. Hradce. Turnaj se po domluvě přesunul z Trutnova do Prahy, kde se pořadatelství ujala ČRA ve spolupráci se Světem pod Palmovkou.

Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů, z nichž 4 nastoupili již v předkole. Hned od začátku byl k vidění kvalitní juniorský ricochet. Na většině hráčů je vidět čas a úsilí, který do tréninku ricochetu vkládají. Zlepšují se takřka před očima. Mezi prvními zápasy zaujal souboj Jakuba Šolína s Filipem Kulkou. Filip dokázal lehce indisponovaného Jakuba přehrát ve třech setech a mohl se těšit na souboje o nejvyšší příčky. Nakonec Filip na celém turnaji přemožitele nenašel a ve finále dokázal porazit i Jirku Žádníka, který ovšem statečně vzdoroval. Krásně dramatický souboj přinesl boj o třetí místo, kdy Adam Široký vedl už 2:0. Přesto se dokázal Jakub Valenta zvednout a v jihočeském souboji předvedl, jak se obrací zápasy. Statečně mezi chlapci bojovala Veronika Mrkvicová.

Mezi juniory se loučil Honza Korbel, který již bude v nadcházející sezóně pokračovat mezi muži. V posledním juniorském turnaji obsadil pěkné šesté místo, když málem napodobil Jakuba Valentu. Nakonec však v pátém setu na Jakuba Šolína nestačil. Mezi muži Honzovi přejeme mnoho úspěchů. 

Těšíme se na všechny juniorské nadšence ricochetu na shledání na MČR juniorů v sobotu 12.6. v Praze na Palmovce. Připraveny jsou hodnotné ceny a příjemná sportovní atmosféra.

 

Jan Pulkráb za přispění Jana Korbela, RC Oliver Jindř. Hradec

 

Konečné umístění: 1. Kulka F.               6. Korbel J.

                                   2. Žádník J.              7. Kulka M.

                                   3. Valenta J.             8. Valenta D.

                                   4. Široký A.               9. Čížek M.

                                   5. Šolín J.                 10.Mrkvicová V.


PřílohaNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více