26. 9. 2009  |  aktualizováno 2. 4. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Příloha  |  Detail turnaje

První turnaj A v sezóně 2009/10

Pomyslný výstřel ze startovací pistole na počest zahájení nové ricochetové sezóny 2009/2010 zazněl v sobotu 26.9. na dvou místech. Ze startovacích bloků vyrazili hráči ve Sport Worldu ve Dvoře Králové a v Praze ve Světě pod Palmovkou.

V Praze byly od začátku až do konce k vidění líbivé souboje. Hned v prvním kole zaujal ten mezi Pavlem Maxou a Zdeňkem Dědičíkem. Přetahovaná vyzněla nakonec ve prospěch Pavla. V dalším koukatelném klání porazil Dan Růžička Petra Sedláka, který se po pauze pomalu dostává do velmi solidní formy. Namotivovaný Libor Skala předváděl své vydařené kousky v zápase s Honzou Pulkrábem. Odměnou mu byl vybojovaný set a potlesk publika. V souboji dvou táborských hráčů vyhrál Alan Mačor nad Martinem Vlachem.

I ve druhém kole se bylo na co dívat. Důkazem byl především pětisetový zápas mezi Liborem Skalou a Petrem Sedlákem. Dlouho tahal Petr za kratší konec a schylovalo se k překvapení. Nakonec však Petr podřadil a přenechal kratší konec přece jen Liborovi. V semifinále porazil Alan Mačor přesvědčivě Pavla Maxu. Dan Růžička povolil Honzovi Pulkrábovi jeden set a taktéž postoupil do finále. Na „Dědka“ zbyl i ve druhém zápase pouze jeden set. Víc jich Martin Vlach dát nechtěl.

V boji o sedmé místo si „Dědek“ spravil náladu a „Bábu“ Libora Skalu porazil 3:0. Petru Sedlákovi se zalíbilo hrát pětisetové zápasy a tak si dal ještě jeden na závěr s Martinem Vlachem. Ten však Petra porazil a vybojoval páté místo. V zápase o bronz změřili síly Pavel Maxa s Honzou Pulkrábem. Ačkoliv byly sety vyrovnané, uspěl 3:0 mladší Honza. Vyvrcholením turnaje byl nejhezčí zápas dne – finále Alan Mačor, Dan Růžička. Ačkoliv Dan ve vzájemných soubojích ještě nikdy neuspěl, vstoupil do zápasu neohroženě. V prvním setu měl výrazně navrch. Ve druhém setu se již Alan chytnul a přes své již klasické vyhazování podání se mu podařilo srovnat stav na 1:1. Další průběh byl ve znamení mnoha Danových chyb. Vedle dalších vyházených podání udělal Alan také jinou chybu a to když svým nosem neomaleně zaútočil na Danovu raketu, která se zrovna napřahovala k úderu. Raketa náraz naštěstí vydržela a Dan mohl hrát dál. Po krátké zdravotní pauze mohl ve hře pokračovat i Alan. Ten do konce zápasu udával tempo a celý turnaj zaslouženě vyhrál.

Jan Pulkráb, RC Jindřichův Hradec


PřílohaNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více