15. 10. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Honza Pulkráb narušil dominanci bratrů Kulků

Přihlášení hráči vrchovatě naplnili šestnáctkového pavouka a tak měli zaručenou řádnou dávku zábavy ve čtyřech zápasech. Bobřík dochvilnosti tentokrát patřil bratrům Kulkům. Hned za nimi se umístil tým hráčů z Trutnova. Matěj Kulka si chtěl první zápas řádně užít, a tak přítomným dopoledním ptáčatům předvedl pohledný pětiseťák ve spolupráci s Mikym Vondrákem. Po pět setů vydržel úsměvy rozdávat i Martin Nohejl v prohraném zápase prvního kola s Michalem Jakubcem.

Michal měl ten den vůbec docela kliku. Ale podpořil ji i slušným výkonem a ve druhém zápase to odnesl Martin Klouček. 3:0. Ale hned ve druhém kole zaujal jiný, zcela unikátní zápas. Petr Motalík měl Matěje Kulku už několikrát na lopatkách, ale ne a ne zápas ukončit. Vyvrcholení přišlo až v pátém setu, kdy měl Petr snad pět mečbolů a každý z nich zkazil hroznou chybou. Načež Matěj otočil a měl také několik mečbolů, které pokazil nachlup stejně. Každý chvilku tahal pilku a kupil chybku na chybku. Z vítězství se nakonec radoval šťastnější Matěj, když vyhrál 21:19.

A když už nám ty pětiseťáky tak dobře šly, tak jsme v semifinále přidali rovnou další dva. Matěj to měl už natrénované, tak si to s Michalem Jakubcem zopakoval potřetí. A opět vítězně. Ale druhý pětiseťák už se tolik nečekal. Obzvlášť ne poté, co vedoucí muž bodování Filip Kulka vyhrával nad lehce zraněným Honzou Pulkrábem ve čtvrtém setu za stavu 2:1 již 14:10 a šel na podání. Honza však nakonec otočil na 19:17 a dostal zápas do pátého setu. Tam už si koncovku pohlídal, a překazil tak rodinné finále. 

Ve finále už ale další pětiseťák k vidění nebyl. Honza Pulkráb si již výhru po vydřeném semifinále pohlídal a slavil první vítězství v sezoně. V dolním plejtu mezitím dominoval Honza Schmidt, který si na poslední zápas dovezl posilu v podobě svých dětí. Ty se vesele začlenily mezi ostatní ratolesti, které v hojném počtu skýtaly rozptýlení hráčům i rodičům. Mimo souboje na kurtech probíhaly i některé další. Například gastronomické mezi donesenými buchtami nebo u fotbálku, kde byla k vidění i trocha akrobacie při "podlejzání". Přátelský duch nechyběl. 

Těšíme se na Palmovce opět v prosinci (12.12.) na rozlučkovém turnaji classic gold. 

Fotografie z turnaje zde.

Jan PulkrábNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více