21. 5. 2013  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Poslední turnaj B sezóny se konal v trutnovské "Lokotce"

Trutnov přivítal účastníky turnaje deštěm, a tak nikdo nelitoval, že stráví den v zázemí kurtů Lokomotivy Trutnov. Posledního béčka v této sezóně se zúčastnili borci z RSK Palmovka, O.K. Pardubice Sport Club, klubu ASARC spolu s neregistrovaným Jardou Třasákem a domácími borci. Ve stejný den se konalo i MR juniorů v Praze, a tak si deset přihlášených zahrálo pavouka na dvě prohry. Hanka Bacílková, jediná hrající žena, měla už od začátku jasno, když za favorita turnaje označila Michala Brňáka a domácího Jakuba Šolína. Michal postupoval turnajem bez zaváhání v horní polovině pavouka. V semifinále se potkal se svým otcem Petrem Brňákem. I když výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, Petr Michalovi nic nedaroval. Petr ve třetím setu už odcházel z kurtu s vítězným gestem za stavu 15:17, ale na kurt ho k opakování poslední výměny vrátil prasklý míček. A Michal nakonec vyhrál. Cesta druhého finalisty Jakuba Šolína vedla po porážce od Petra Brňáka spodní částí pavouka. Po pětisetovém utkání s Markem Slezákem vrátil porážku Petru Brňákovi a dostal se do finále. V prvním setu nadějně hrající Jakub nakonec podlehl Michalovi 3:1. Překvapením byla výhra Hanky nad Martinem Nohejlem v souboji o 5. místo v turnaji. Hanka šla za vítězstvím a pro Martina nečekanými údery v závěru setů získala rozhodující body. Na vedlejším modrém kurtu probíhaly převážně zápasy ze spodní části pavouka. Motivace hráčů ale nezmizela ani zde. Zejména Jarda Třasák a Petr Levý své zápasy prožívali, až se třáslo zadní sklo kurtu. Organizátoři děkují všem za účast, omlouvají se všem, co čekali na párky :-) a těší se opět na viděnou v Trutnově.

MN


GalerieNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více