22. 4. 2010  |  aktualizováno 23. 4. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Poslední turnaj "A" sezóny v Jindř. Hradci

Vítězem posledního turnaje "A" sezóny 09/10 v Jindřichově Hradci  se stal Petr Hušek. Ačkoliv se jednalo o poslední áčkový turnaj a startovali skoro pouze hráči z Tábora a J.Hradce, měl turnaj nepochybně jednu z nejvyšších úrovní v celé sezóně.

Turnaj přinesl hned řadu překvapení. Po dlouhé době se na ricochetových kurtech objevil Miloš Staněk. Po delší pauze jeho výkon na Honzu Pulkrába v prvním kole nestačil, i tak ale prokázal, že ricochet nezapomněl.

Do Jindřichova Hradce přijela početná skupina hráčů z Tábora. Luděk Dvorský v prvním kole porazil táborského juniora Adama Širokého 3:1, načež se za svého svěřence "pomstil" výhrou 3:0 Alan Mačor. Druhé kolo připravilo asi největší překvapení dne, když Honza Pulkráb ve velmi dramatické a divácky atraktivní bitvě udolal Petra Sedlačíka 3:2 (18:16). V dalším kole se mu postavil další Hradečák Petr Sobotka. Štěstí mladého Pulkrába dále neopouštělo a i díky "pár" (desítkám) šťastným míčů postoupil až do finále.

V druhém semifinále hráli Petr Hušek a Alan Mačor. Favorit Petr nenechal nic náhodě a výsledkem 3:0 potvrdil kladnou vzájemnou bilanci. Ani ve finále nenašel Petr Hušek přemožitele a turnaj vyhrál bez ztráty jediného setu. Zaujaly ale ještě další zápasy. Například ten o třetí místo. V zápase, který probíhal jako na houpačce, se prvně hladce houpal Alan Mačor. Když ve druhém setu polevil, využil Petr Sobotka zaváhání soupeře a otočil na 2:1. Matador se však nakonec probral a zápas otočil zpět ve svůj prospěch.

V dalším krásně dramatickém utkání si spravil chuť Petr Sedlačík výhrou nad Martinem Vlachem. Klukům jako by se nechtělo z kurtu ven a svůj pětiseťák hráli skoro hodinu. Statečně se turnajem probíjela parta táborských a jindřichohradeckých juniorů. Petr Motalík se ukázal v dobrém světle, když těsně podlehl Staňkovi 2:3. Adam Široký uhrál několik vítězných setů a Honza Korbel a Jakub Valenta si odnesli z turnaje cenná vítězství. Pěkný zápas odehrál stále usměvavý Tomáš Alexa s Jakubem Valentou.

Výjimečně nepřijel táborský bavič Jarda Kindl, tak za sebe poslal alespoň modrofialový vzkaz na Alanově stehně. Je vidět, že v Táboře se trénuje s velikým nasazením. Za účast děkujeme Frantovi Kukačovi, který dorazil jako jediný oficiálně nejihočeský hráč.  

 

Jan Pulkráb

 

Konečné pořadí

1. Petr Hušek, 2. Jan Pulkráb, 3. Alan Mačor, 4. Petr Sobotka, 5. Petr Sedlačík, 6. Martin Vlach, 7. Franta Kukač, 8. Luděk Dvorský, 9. Jakub Valenta, 10. Miloš Staněk, 11. Tomáš Alexa, 12. Adam Široký, 13. Jan Korbel, 14. Petr Motalík.


Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více