12. 11. 2011  |  aktualizováno 12. 11. 2011  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Příloha  |  Detail turnaje

Pardubické kurty zažily nevídaný ricochetový maraton

Nabitá ricochetová smršť se prohnala pardubickým OK Sportklubem. Na turnaj se sice nepřihlásil dostatečný počet žen. O to víc se účastnilo hráčů v mužské kategorii. Důvodem jistě nebyl pouze fakt, že se jednalo o turnaj kategorie super A, kde se rozdává více bodů než obvykle, ale i velmi dobré zkušenosti hráčů s turnaji v Pardubicích. Hráči si opět užívali "full service". Vítězem se stal Honza Pulkráb před Romanem Cenkem a Jirkou Kisvetrem.

Celkem přes 12 hodin ricochetu bylo k vidění na dvou pardubických kurtech v sobotu 12. listopadu. A to ještě sami hráči více či méně ochotně pomohli k urychlení turnaje nehráním dlouhých pětiseťáků. Jen Michalu Brňákovi trvalo déle, než se rozhodl vyhrát čtvrtfinále proti jako obvykle dobře naladěnému plukovníku Kočvarovi. V dalším programu ještě "zdržoval" matador Standa Menoušek v zápase s Alešem Dostálem. Oba "zdržovači" však byli potrestáni v následujícím kole, kde oba podlehli. Právě u Standy se jednalo o symbolický zápas. Jeho peprný souboj s juniorem Filipem Rolencem ukázal, že ricochetu snad pomalu dorůstá nová generace hráčů. Filip doháněl na kurtu nejen Standu k šílenství. Celkově vybojoval malý pohár pro vítěze spodního plejtu.

Jelikož se stejně jako v mnoha předchozích případech na turnaj žen nepřihlásil dostatečný počet hráček, zůstaly nakonec pouze dvě ženy, které hrály s muži. Především hlavní organizátorka Hanka Bacílková se ani mezi muži neztratila. Turnaj vynikal nejen počtem přihlášených, kvalitní organizací a absencí pětisetových zápasů, ale i malým počtem překvapení. Jeden z mála překvapivých výsledků byl ten mezi Honzou Schmidtem a Martinem Portlem ve druhém kole. Se zaťatou pěstí z kurtu odcházel jako obvykle v černém oděný Honza.

Kurty v Pardubicích vynikají svou barevností. Jeden kurt je žlutý, druhý modrý. Toho se nejspíše pokusili využít ve svém klání Eda Kočvara a Jirka Herda, kteří na modrý kurt nastoupili oba téměř kompletně v modrém. Někteří přihlížející tak prý pozorovali nezvyklý jev, kdy to vypadalo, že po kurtu se potuluje jen míček a dvě rakety. Modré divadlo. Á propos divadlo. Náročný divadelní večer a noc prožil v předvečer turnaje Martin Rudovský, nadějný herec a hudební umělec. Nedostatek spánku a divadelní naladění zanechalo znatelné stopy a tak se všichni účastníci turnaje mohli bavit hlučnými etudami, které produkoval Martin ve spolupráci se svou gumovou svatomartinskou husou.

Zpátky ke hře. V semifinálových kláních se již zrychlilo tempo hry a bylo znát, že se začíná o něco hrát. Roman Cenek měl drobné zaváhání, nakonec však přesvědčivě přešel do finále přes Michala Brňáka 3:1. Jirku Kisvetra v prvních dvou setech proti Honzovi Pulkrábovi zradilo podání a když se chytil ve třetím setu, bylo již pozdě na zvrat. Náladu si však spravil v utkání o třetí místo. Finále začalo velmi nezvykle. Po dvou minutách vedl Roman Cenek již 7:0. Postupně se však začal obraz hry měnit a první dva sety zpřesněnou hrou ukořistil Honza Pulkráb. Ve třetím setu to vypadalo za stavu 14:7 na jasné vítězství. Romanovi se však z kurtu ještě nechtělo a dokázal utkání za potěšení publika ještě zdramatizovat. Třetí set rozhodoval pověstný 41. míček v pořadí, který riskantním kraťasem získal Honza. Ten vyhrál již druhý turnaj v řadě a letos zatím nebyl na domácí půdě poražen. Celkovou bilanci mu kazí pouze semifinálová porážka na German Open s Radkem Malým. 

Delší hrací doba turnaje zapříčinila bohužel pár skrečí hráčů, ale ti, kteří zůstali do samého konce, nelitovali. Mohli turnaj zakončit závěrečným rozborem a partičkou bowlingu. Dík za velmi povedený turnaj patří nejen organizátorům, ale i sponzorům, kteří darovali hodnotné ceny.

Verdikt: 24 z 24 zúčastněných doporučuje účast na turnajích v Pardubicích...i na dalších místech :-) 

Jan Pulkráb


Příloha

DSC_0404.JPG (1,320 MB)

Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více