3. 11. 2014  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

V Peci v hotelu Horizont upekli krásnou finálovou bitvu dva Filipové. Vyhrál ten zkušenější

První den měsíce listopadu se nesl v duchu ricochetu, když oči všech nadšenců směřovaly do Pece pod Sněžkou, kde se konal druhý letošní turnaj kategorie Classic. Do pavouka se přihlásilo celkem třináct hráčů a jedná hráčka (čti předseda).

V turisticky oblíbeném městě pod naší nejvyšší horou nás vedle čistého vysokohorského vzduchu přivítala i hustá mlha. Chvílemi to vypadalo, že se vplíží i na kurt. V to nejspíše doufal i Honza Škutina, který v prvním kole po nádherné a velmi vyrovnané pětisetové bitvě prohrál s Martinem Nohejlem. Martinova radost z výhry ovšem netrvala dlouho. Jen do doby, než zjistil svého následujícího soupeře... Hned ve druhém kole vypadla nasazená jednička turnaje Martin Portl, který nejspíše doplatil na nerozehranost z volného prvního kola a podlehl již rozehranému Filipu Rolencovi 1:3. Žádné překvapení nedovolil ani ostřílený Jirka Herda, který v Peci povolil velmi populárnímu „bacilovi“ jen jeden set.

Následovalo třetí kolo. Na řadě byla dvě semifinále, která můžeme směle označit jako derby. Los k sobě svedl dva trutnovské hráče Filipa Rolence a Jirku Herdu. K vidění byl velmi atraktivní a běhavý ricochet, kde Filip nakonec udolal svého mistra 3:0. Na druhém kurtu se odehrávalo bratrské derby v podání Kulka F & Kulka M. Mladší z bratrů byl namlsaný z předchozího turnaje, kde poprvé skončil na lepším místě než jeho starší bratr. Ten však nedovolil žádné překvapení a porazil Matěje 3:0. Velmi zajímavou bitvu v dolním semifinálovém pavouku svedl Miloslav Vraňan s Martinem Nohejlem. Dlouhý a zároveň napínavý souboj vyhrál diváky velmi podporovaný Míra, který porazil svého „oldskůl“ parťáka 3:2.

Na řadu přišly souboje o konečná pořadí. V souboji o sedmé a osmé místo si Martin Nohejl zahrál již svůj třetí pětisetový zápas na tomto turnaji. Tentokrát však podlehl Hance Bacílkové, která tedy skončila jako jediná žena mezi muži na krásném sedmém místě. V souboji o třetí místo byly k vidění dlouhé výměny, které nedělaly problém ani jednomu z aktérů. Oba hráči rozdávali ricochetovou radost, nakonec však po velké bitvě vyhrál v poměru 3:2 Matěj Kulka nad Jirkou Herdou. Následovalo finále. Diváci skandovali jméno Filip, Filip, Filip. Ani jeden z hráčů si však nebyl jist, komu tato podpora patří. Celé finále trvalo něco málo přes tři čtvrtě hodiny a fanoušci si libovali ve zvratech, které toto utkání přinášelo. V prvním setu nevyužil starší z Filipů setbol, to mladší Filip potrestal a jako dáreček k tomu přidal i set druhý. Pro Filipa Kulku už tedy šlo do tuhého, musel vyhrát tři sety v řadě, což se mu nakonec proti utahanému Filipu Rolencovi podařilo.

Konec turnaje se nesl v rytmu jedné velké párty. Po předávání cen vítězům a společné fotce se všichni rozutekli zpět do svých domovů s pocitem, že za rok se do Pece budou opět těšit!

Fotografie z turnaje zde.

Filip KulkaNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více