2. 12. 2014  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Město perníku dobyl Filip Kulka a odvezl si... utopence. Neztratila se ani „paní domácí“

Sportem nabitý den na dvou kurtech začal dvěma mači předkola, ze kterého postoupili oba lépe nasazení Petr Vondráček a Tomáš Plaček. Černý Petr v podobě nejméně odehraných zápasů tedy padl na nepostoupivší Evu Třasákovou a Davida Foršta, kteří se rozloučili s turnajem vzájemnou bitvou v poměru Eva – David 2:3.

Pak již následovalo první kolo, v němž se střetlo osm dvojic o postup do velkého finále. Do něj našli nejkratší cestu poměrem 3:0 favorizovaní Martin Portl, Eda Kočvara, Petr Sedláček a Filip Kulka. Vyrovnanější bitvu ve čtyřech setech svedl další postupující Martin Klouček a pět setů k postupu museli absolvovat Matěj Kulka, Hanka Bacílková a Roman Cenek.

Ani malé finále o konečné deváté místo nepostrádalo známá jména. Na modrém kurtu po prohře v prvním kole bojovali: Tomáš Plaček, Tomáš Zeman, Jarda Hubáček, Standa Menoušek, Luboš Němeček, Jarda Třasák a Petr Vondráček. Největší pozornost ale patřila Jirkovi Herdovi, který již po zbytek turnaje nenašel přemožitele a malé finále s přehledem vyhrál.

Ale vraťme se do první osmičky a rovnýma nohama na žlutý kurt do druhého kola. Byť se mohlo zdát, že se již bude jednat o vyrovnané partie, žádný z duelů nedošel do pátého setu. Nejkratší cestu do boje o finále absolvoval Filip Kulka, který si ve třech setech poradil s „paní domácí“ Hankou Bacílkovou. Poměrem 3:1 na sety vyhrál Martin Portl nad Eduardem Kočvarou, Petr Sedláček v emotivním duelu nad Matějem Kulkou a Roman Cenek nad Martinem Kloučkem. Ve třetím kole na sebe o postup do finále narazili Martin Portl s Petrem Sedláčkem. Jednalo se zřejmě o nejnapínavější souboj, kdy Martin obracel z 0:1 na 2:1, aby nakonec zvítězil Petr v pátém setu a svého soupeře tak poslal do boje o třetí místo. Jak se později ukázalo, oba hráče tento duel stál spousty sil a svůj další zápas oba prohráli. Ale nepředbíhejme.

Ještě se tu sváděly bitvy o konečné páté, respektive sedmé místo. Nejprve si poradil Eduard Kočvara s Matějem Kulkou (3:1), poté Hanka Bacílková, mimo jiné skvělá hostitelka, nestačila na Martina Kloučka (0:3). Páté místo si v přímém souboji zajistil Martin Klouček, když dokázal až v pátém setu porazit Edu Kočvaru. Překvapením ale jistě bylo hladké vítězství v duelu o sedmé místo Hanky Bacílkové. Matěj Kulka, který jako by po předchozích porážkách ztratil motivaci dál bojovat, neuhrál v tomto duelu ani set a s turnajem se rozloučil osmým místem.

To v daleko svižnějším tempu se odehrávaly boje o první a třetí místo. Pomyslný bronz si nakonec vypinkal Roman Cenek, když porazil domácího Martina Portla v poměru 3:1. Vítězem turnaje se stal po čistém vítězství 3:0 Filip Kulka, který ve velmi svižné hře v podání obou finalistů porazil Petra Sedláčka. Na závěr celého dne přišlo na řadu vyhlášení vítězů, společné focení a loučení.

Zbývá už jen poděkování za skvěle organizačně zvládnutý turnaj, ve kterém nechybělo nasazení, emoce, pokora a přátelská atmosféra. O tu se báječně postarali domácí matadoři Martin Portl s Hankou Bacílkovou. Ta se dokázala blýsknout nejen svou hrou na kurtu, ale i výborným domácím hraběnčiným koláčem.

 

Martin Prchal

 

Fotografie z turnaje zde.Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více