13. 5. 2013  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Jiří Kisvetr poprvé porazil Alana Mačora a slaví první velké vítězství

Turnaj v Jindřichově Hradci již téměř tradičně uzavírá sérii turnajů A před mistrovstvím republiky. Stejně jako v minulých letech přijeli hráči otestovat formu před vrcholem sezony a podobně jako loni i předloni byli vidět hlavně jihočeští hráči. 

Hned první kolo přineslo největší překvapení. Petr Sobotka možná trochu podcenil juniora z Tábora Petra Motalíka, který výhrou 3:1 slaví své zatím možná nejcennější vítězství mezi muži. Další zápasy prvního kola dopadly dle očekávání. V kole druhém nejvíce táhnul souboj mezi domácím Honzou Pulkrábem a táborským Alanem Mačorem. Tito dva hráči si výhry a prohry střídají takřka pravidelně. Zprvu to vypadalo, že Honza zopakuje výhru z Czech Openu. Na konci druhého setu však nestárnoucí Alan zavelel k obratu, který dokonal ve čtvrtém setu. 

Mezitím hladce postupoval Jirka Kisvetr, který vycítil šanci a po poučení ze zápasu Motalík vs. Sobotka již v semifinále nepodcenil Adama Širokého. Ten sice nepříjemně kousal, ale Jirka si postup do finále výsledkem 3:1 pohlídal. V jiném zápase se po delší době sešli na kurtu dva hráči, kteří spolu bojovali už před dávnými lety. Po předzápasovém vzpomínání na mnohé společné zážitky z turnajů v minulém tisíciletí se oba hráči pustili do boje, který však již nebyl tak vypjatý, jak tomu bývávalo dříve. Petr Sedlačík vycítil, že po delší herní pauze na Alana stačit nebude, a ten si postupně dokráčel k postupu do finále.

Petr Sedlačík si spravil chuť alespoň výhrou v zápase o třetí místo, když porazil Adama Širokého. Finálový zápas měl favorita v Alanu Mačorovi, který v soutěžním zápase s Jirkou Kisvetrem ještě neprohrál. Ale přítomní tak trochu tušili, že jednou to asi přijde a že na chvílemi orosených kurtech je možné leccos. K vidění byl napínavý a vyrovnaný zápas. Alan se snažil jako obvykle hrát hodně technicky a Jirka praktikoval to, co umí nejlépe - prostě to řezal. Rozhodovala pátá sada, v níž Alan působil trochu rozhozeně a Jirka toho dokázal náležitě využít. Koncovka se ještě zdramatizovala, ale Jirka si své první velké vítězství už vzít nenechal a mohl začít náležitě slavit. 

K turnaji neodmyslitelně patřil výborný domácí koláč, tradiční pohostinnost pořadatelské rodiny Rusových a ceny pro všechny hráče od firmy Tork. Všichni zúčastnění jsou dle vlastních slov dokonale připraveni na mistrovství republiky.

JP


Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více