Radek Malý

Rok narození: 1975

Ricochetistou od: 1996

Klub: RSK Palmovka

Kapacita databáze celé webové stránky nestačí k popsání bohaté sportovní kariéry tohoto hráče.

Takže jen heslovitě - je jedním ze zakládajících členů klubu Vagón Praha, v jehož řadách dosáhl počtyřikráte na 3tí místo při Mistrovství republiky a v roce 2000 dokonce i na vice-mistrovský Evropský trůn.  

Nyní posílil řady klubu RSK Palmovky a stal se jeho nosným členem, hráčem a dobrovolným trenérem i metodikem - viz též úvodní video ČRA.

V současné době má v Evropě před sebou ještě 3 soupeře, které zatím nikdy neporazil. Pro svou budoucí sportovní kariéru si předsevzal vyškrtnutí jednoho hráče z tohoto seznamu.

Splnění toho cíle se věnuje věru poctivě - 2-3krát týdně absolvuje i několikahodinový trénink ricochetu,což zúročuje na individuálních turnajích Ricochet tour včetně I. Ligy družstev, MR, ME či turnajů Open. Vynikající fyzickou kondici doplňuje spinnigem, fotbalem na Hanspaulce, stavbou chalupy. Jeho snaživými sparingpartnery jsou Martin Rudovský, Petr Novák a kolegové z bývalého Vagónu, navíc trénuje jak pokročilé hráče např. Honzu Schmidta, tak začínající hráče např. Michala Vondráka, za což mu patří neskonalý dík. Své náročné tréninkové metody svévolně rozšiřuje o mnohem náročnější psychickou přípravu hráčů.

Sezónu 2009/10 ukončil na čele celostátního žebříčku Ricochet tour (13 379 bodů), účastnil se tří turnajů A, resp. Super A, které vyhrál. V I. Lize družstev došlápl se svým týmem na 3tí příčku pořadí nejlepších ricochetových družstev v ČR. Tak daleko se on, ani tým z Palmovky ještě v této soutěži nikdy nevyšplhal. Na Mezinárodním mistrovství ČR prohrál ve finále s Honzou Veselým 2:3, ač za stavu 2:0 vedl i ve 3tím setu. Za jeho "Záluhy o výstavbu" mu klub vyčlenil jednu celou vitrínu k prezentaci svých vítězných trofejí, pohárů, dřeváků z ME apod. 


Galerie

více


Historie hráčeNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více