7. 11. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Super A - turnaj mužů a neméně super turnaj žen v Praze na Palmovce

Velký ricochetový mužský turnaj o tučný příděl bodů do žebříčku a letošní první turnaj žen se konal na pražské Palmovce. Na turnaji se objevilo mnoho zvučných ricochetových jmen a k vidění bylo nejen množství kvalitních zápasů, ale i pár překvapení. Odehrál se jeden z nejkvalitnějších turnajů na okruhu za posledních pár měsíců.

K nepoznání byla hra hned několika hráčů. V kladném slova smyslu mezi ně patřil i Jakub Šolín, který měl ovšem smůlu a hned v předkole narazil na nažhaveného navrátilce Milana Dočekala. Nečekaně kvalitní výkony předváděl i další navrátilec mladý Michal Brňák. Toho ve spanilé jízdě přibrzdil Roman Cenek, ale i tomu Michal dokázal sebrat set. V negativním slova smyslu překvapil první hráč žebříčku Honza Pulkráb, když hned v prvním kole jednoznačně prohrál se svým oddílovým kolegou Martinem Volfem. Ten také velkou díru do výsledkového světa neudělal (možná ale pár děr udělal odhazováním své rakety) a ve druhém kole skončil na raketě houževnatě hrajícího Milana Dočekala. To bylo poslední, co na turnaji předvedl. K dalším zápasům již nenastoupil. Nedohrání turnaje bude řešit Sportovní komise ČRA. V dolním pavouku zaujal souboj Zdeňka Dědičíka a Petra Brňáka, který svému synovi nechtěl udělat ostudu a tak v koncovce pátého zabral a uhrál cenné vítězství. V dalším kole bylo vidět, že Michal od táty hodně okoukal. Porazil hráče těžké váhy a třetího hráče žebříčku Jirku Kisvetra, když se ubránil několika matchballům soupeře a utkání otočil. Jako nůž máslem procházel turnajem Láďa Tesárek. Až v semifinále narazil na Milana Dočekala. Neúnavný běžec kousal a Láďovi nic nedaroval. Utkání došlo až do pátého setu. Za stavu 10:10 se na obou hráčích začala projevovat únava. Milan toho ale naběhal víc a možná i proto chyboval častěji. Ve druhém semifinále na sebe narazili Roman Cenek s Alanem Mačorem. Zlepšující se Roman procházel hladce. Za to Alan se v předchozích zápasech zapotil hlavně s Jirkou Kisvetrem. Mohlo se čekat, že Roman Alana konečně porazí. Už několikrát k tomu měl blízko. Ale asi mu není souzeno. Nestárnoucí Alan zápas uhrál svými zkušenostmi a mohl se tak radovat z postupu do finále. Finálová dvojice svedla dohromady dva ricochetové klasiky. Ve finále jasně diktoval hru Láďa Tesárek. Trochu polevil ve třetím setu, čehož dokázal Alan využít. Víc než na uhrání jednoho setu však ten den pomýšlet nemohl.

Žen se na turnaji sešlo sedm. V prvním kole předvedla velmi povedený výkon Pavla Myslíková, která pořádně potrápila asi největší favoritku turnaje Míšu Volfovou. Za svou bojovnou hru brala alespoň jeden set. Palmovský souboj Radky Synkové a Simony Hegerové skončil podle očekávání ve prospěch Radky a to výsledkem 3:1. Radka však už neuspěla v dalším kole, kde narazila na další z favoritek Denisu Paulasovou. Míša Kuderová si vytáhla černého Petra, když kvůli chybějící osmé hráčce hrála pouze  dva zápasy.  V těch však předvedla sympatický výkon. Velmi sebevědomě do turnaje vstoupila Kristýna Juristová. Prohrála pouze s Míšou Volfovou a brala celkově velmi pěkné třetí místo. To si vybojovala výhrou nad Radkou Synkovou. Finále žen přineslo souboj dvou hráček, které se v posledních měsících na kurtech potkávaly často. Většinu vzájemných zápasů nad Denisou Paulasovou vyhrála Míša Volfová. Očekával se vyrovnaný zápas. Vyrovnaný opravdu byl, ale výsledek byl vcelku překvapivý. Míše se tentokrát (ostatně jako všem jejím oddílových kolegům) nedařilo a proti namotivované Denise Paulasové nedokázala uhrát ani set. Denisa slavila zasloužené vítězství. Vedle žen na stupních vítězů si odnesly ceny ve formě květiny všechny zúčastněné hráčky.

O tom, že byl turnaj více než vydařený, svědčila i spokojenost jednoho z hráčů, Edy Kočvary. Spokojeni však snad odjížděli všichni hráči.