Jiří Kisvetr

Rok narození: 1978

Klub: Esa z Kunratic

Jirka pravidelně 2x týdně trénuje (trio Synek - Kaskoun- Kisvetr), hraje snad všechny turnaje po Evropě včetně turnaje národů u Balatónu. Nádheru ricochetu mu odtajnil Pavel Jirkovský.

Jeho herní styl je nezaměnitelný - těžko umí někdo dát takovou pumelenici. Servis střídá od krátkého po dlouhý, od lajny po křížový, matchbol si neodpustí vždy ozvláštnit nějakým speciálním servisem, což ho někdy stojí i ten vlastní set či utkání.

Ač je povahou rocker a původce názvu klubu Esa z Kunratic, na kurtu je hodný a férový. 

Když má den, tak porazí leckoho a těchto dnů postupně přibývá.

Běhá a skáče až stěny kurtu praskají ve švech, povzbuzuje se slovy "no tak Jiříku, zkus to ještě" což poněkud kontrastuje s počtem přeražených raket.To ale bývávalo. Teď je předseda českého ricochetu. A tak mu držme palce i mimo kurty.

V sezóně 2009/10 dosáhl na 8.příčku žebříčku nejhráčů a tak získal I.VT pro sezónu následující, dále 9.místo na MR, 11.místo na MMR a 12.místo na Dutch open.

V sezóně 2010 si svou výkonnostní pozici obhájil, celkově skončil 5tý na MM Holandska i na celostátním žebříčku. Na MR narazil na pozdějšího vítěze turnaje a řádně ho prohnal. Jeho zase prohnal na závěr přesnými backhandy Eda Kočvara.

Jeho herní styl a nasazení nemá vliv na jeho funkci. Předsedy. Mezi ostatními občany ČR je znám jako "lovec lebek" - každého koho potká, převede v poutech - na kurt.

V měsíci prosinci 2011 se stal hráčem měsíce - oslavný článek měl tento text: Tak to tady ještě nebylo, aby sám předseda České ricochetové asociace byl prvním hráčem  na žebříčku. A navíc - na přelomu roku.

Z toho je patrné, že předsedování je v těch správných rukách. Umí skloubit bafuňaření s trénováním i podnikáním.

Jeho sportovní úspěchy v roce 2011 ? Stačí se zúčastnit tří turnajů stupně "A" a postupně se v nich zlepšovat. Nejprve být šestý, pak třetí a další turnaj prostě vyhrát a je to doma!

A na mezinárodních palubovkách? Vloni skončit jako pátý nejlepší Holanďan a Maďar, též devátý Němec - měřeno ricochetově.

Jak toho všeho docílit? Pár let trénovat alespoň dvakrát týdně, důsledně hrát turnaje I. Ligy družstev, pravidelně hrát regionální turnaje v Kunraticích a na Palmovce ( v roce 2011 byl celkově třetí ze 42 hráčů ! )

A jaké z toho plyne ponaučení? Vyberte si : a) chcete-li být předseda, musíte hodně trénovat. b) chcete-li být nejlepší hráč ricochetu, musíte být předseda.

Výsledky za sezónu 2022/2023

Kategorie Pořadí Bodů
Liga mužů 10. 4 350

Galerie

více


Historie hráčeNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více