28. 5. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Zlatý classic v Kunraticích ovládl opět Volf a prodloužil tak sérii neporazitelnosti

Jeden z posledních turnajů letošní sezóny a úplně poslední turnaj Classic Gold přilákal do Pražských Kunratic samé hvězdy. Jan Pulkráb, Martin Vostatek, Petr Novák, Martin Volf a Petr Sedláček spolu s dalšími skvělými hráči připravili zajímavý a pro diváky velice koukatelný turnaj. Škoda, že krásné počasí venku a napínavý šampionát v hokeji (skoro stejně napínavý jako celá ricochetová sezóna) zapříčinili, že diváků mnoho nebylo. A tak se také stalo, že téměř jediný divák (krom nejmladšího přírůstku do ricochetové rodiny Matyáše Kloučka, který neměl ještě na fandění náladu a postavení) byl i přesto, že se na turnaji několikrát přesvědčil, že i když vždycky všechno vidí a ví, tak jeho slovo nemá žádný význam, zvolen psaním reportáže. Všichni, kdo jste byli k divákům krutí, těšte se :-)

Jan Schmidt, Jiří Krůček a Michal Jakubec měli na začátku dne takovou smůlu, že se všichni utkali s hráči, kteří na konci turnaje skončili na bedně. Po zbytek turnaje tedy hráli tabulku každý s každým o umístění v pořadí 9 - 11. O to větší štěstí měl Jirka Kisvetr. Jirky se určitě celý pátek bál Petr Levý, který se musel bát tak moc, až z toho chudák omarodil a na turnaj se vůbec nedostavil. Jirka si tedy první zápas zahrál až s Honzou Pulkrábem. Zápas to byl napínavý až do poslední chvíle. Všechny Honzovi zápasy se zdají být poslední dobou zajímavější a zajímavější. Je možné, že nejen publikum, ale i sám hlavní aktér Honza, nikdy do poslední chvíle, než vleze na kurt a několik setů na něm, neví, zda bere zápas vážně a chce vyhrát nebo si prostě přišel jen zahrát a udělat svojí prohrou radost soupeři. Nicméně tentokrát Honza vyhrál 3:2 a následující kolo se utkal s Martinem Volfem o postup do finále.

Petr Sedláček se již po rozlosování těšil, že si poprvé v životě zahraje s Martinem Volfem a trošku ho jako squashového hráče procvičí ve vybírání jeho občas nepochopitelných, ale téměř vždy bravurně zahraných stropů. Výsledek 3:0 pro Martina byl jednoznačný. Nicméně i Martin si na konci zápasu pochvaloval, že on sám za celou svojí ricochetovou kariéru nezahrál tolik stropů jako za tento jediný zápas s Petrem.

Petr Novák i svůj druhý zápas turnaje vyhrál bez zaváhání a ztráty setu nad Martinem Kloučkem 3:0 a Martin Vostatek s úplně stejným výsledkem porazil Martina Portla. Oba dva poražení se utkali v dalším kole a konečně udělali turnaj zajímavější o bilanci vyhraných a prohraných setů. Do té doby to vypadalo, že snad všichni chtějí stihnout hokejové utkání Česko – Kanada a pospíchalo se tak, že mimo již jednoho zmíněného zápasu se hrálo pouze na stav 3:0. Zápas skončil výhrou 3:1 pro Martina Portla, který si o konečné pořadí zahrál s Petrem Sedláčkem. Petr předchozí kolo porazil Jirku Kisvetra 3:0 a s Martinem si dal pětiseťák, který vyhrál 3:2.

Michal Jakubec nakonec porazil oba dva své soupeře smolaře prvního kola Honzu Schmidta a Jirku Krůčka a vyhrál tak jejich boj o tabulku. A ke svému milému překvapení i umístění na příčce Vítěz Plate.

Jeden z nejhezčích a vlastně i nevtipnějších utkání předvedli Honza Pulkráb a Petr Novák v boji o třetí místo turnaje. Petr Novák po prvních dvou setech požádal o výměnu rozhodčího Petra Sedláčka. Měl pocit, že Petr S. mu nejenom nese smůlu, ale i sporné míče rozhoduje v Petrův neprospěch. Pískání tedy převzal Martin Volf, který chvilku předtím zjistil, že by mohl být potenciálním výhercem miliard v Eurojackpotu, a tak svojí dobrou náladou naladil celé publikum i odvolaného rozhodčího Petra S. Zápas se málem ani nedohrál, publikum se chvílemi smálo tak, že hráči na kurtu nevěděli, co se děje a Petr N. chvílemi odmítal pokračovat ve hře. Vždy, když se Petr S. přiblížil ke sklu kurtu, Petr N. míček zkazil. Publikum Petra S. stále nutilo přicházet a odcházet od skla a Petr N. tak přišel o dost bodů. Proto není divu, že až do konce turnaje mu již nikdo nevysvětlil, že to byla pouze náhoda. Naopak Honzovi se přítomnost za sklem Petra S. zamlouvala, ovšem na postup to nestačilo. Zápas skončil 3:2 vítězstvím pro Petra Nováka.

Finálový zápas mezi Martinem Vostatkem a Martinem Volfem bohužel již tolik diváků z řad hráčů nevidělo. Všichni, co již odehráli, utíkali do sprch, aby byli ve tři připraveni fandit českým hokejistům. Kluci na kurtu pravděpodobně také pospíchali a očekávaný pětiseťák se nekonal. Martin Volf pravděpodobně pospíchal domů zkontrolovat svůj vsazený ticket. I přesto, že se Martin Vostatek snažil jak Jarda Jágr v zápase s Finskem, předváděl své nepochopitelné roznožky a dobíhal nedobíhatelné, na Martina Volfa, který v poslední době vyhrává především chladnou a klidnou hlavou, to bohužel nestačilo. Zápas skončil 3:1 pro Volfíka.

Celkový počet přihlášených hráčů 11 a spoustu rychlých zápasů zajistilo, že se turnaj dohrál dost rychle, a tak se téměř všichni zúčastnění (mimo malých Kloučků) přemístili na sledování hokeje do Světa pod Palmovkou, kde najednou všichni po prohře našich hokejistů nad Kanadou, ocenili ceny pro vítěze od sponzora TORK papírové kapesníčky.

I přesto, že turnaj neměl velkou účast, vládla celým dnem veselá a příjemná atmosféra. Doufejme, že příští turnaj v Jindřichově Hradci přiláká více diváků.

Monika BartákováNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více