11. 5. 2014  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Závěrečné A v Jindřichově Hradci. Pardónky pomohly Martinu Rudovskému ke třetímu místu

Na tradičním turnaji v Jindřichově Hradci se sešlo 11 hráčů, aby naposledy před mistrovstvím republiky změřili síly o áčkovou porci bodů.

Hrálo se klasickým pavoukem, který hned v předkole svedl dohromady dva vysoko mířící mlaďase. Jeden musel z kola ven. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný. Michal Brňák se po dlouhé době vrátil nejen k ricochetu ale i do ČR, ale pauza na něm moc znát nebyla. Své vytáhlé tělo obratně skládal do rohů kurtu, kde se střídal s neúnavným Filipem Rolencem. Filip těžil ze své výborné defenzivní hry a jako štírek dlouhé výměny zakončoval přesným bodnutím své volně uchopené rakety. Filip postoupil do hlavního pavouka výsledkem 3:1.

Velmi dramatický průběh mělo i další předkolo mezi Petrem Levým a Honzou Škutinou. Zápas byl nabitý emocemi, což podtrhlo i nechtěné zasažení Petra Honzovou raketou. Rozhozený Petr se již nedokázal dostat do správného herního klidu a do dalších bojů o nejvyšší příčky tak zaslouženě po výsledku 3:2 postoupil Honza Škutina.

Cenný set si uhrál Honza i v dalším kole proti jednomu z favoritů Petru Motalíkovi. Vyrovnaný průběh ale jednoznačný výsledek přinesl souboj mezi trutnovským mušketýrem Jirkou Herdou a palmovským bohatýrem Martinem Rudovským. Zápas byl plný šťastných i nešťastných míčků, které hráči v průběhu hry nově pojmenovali - tzv. pardónky. Když už to několikrát v zápase vypadalo, že Jirka Martina dotahuje, přišel z Martinovy strany jeden nebo dva pardónky a vyústěním byl jasný výsledek 3:0.

Stejně jako jindy se Honza Pulkráb rozehrával velmi pomalu. Využil toho táborský Tomáš Alexa, který překvapivě vyhrál první dva sety. V dalších dvou bojoval jako lev a v pátém setu se dostal dokonce na stav 11:12. Ačkoliv v samotném závěru již zbytečně chyboval, zanechal na kurtu vedle decilitrů potu i výborný dojem. Tak dobrý pohyb na kurtech ještě neukázal.

Stejné pro Tomáše platilo i v jeho dalším zápase s Jirkou Herdou, kterému podlehl taktéž výsledkem 2:3. Zopakování shodného výsledku a i průběhu se povedlo i Honzovi Pulkrábovi. Martin Rudovský nechtěl dát kůži zadarmo a bojovný výkon mu přinesl vedení 2:0. Zápas byl tak intenzivní, že z něj začaly slzet i samotné stěny kurtu a dívat se na to nemohly ani výplety obou hráčů. Raději praskly. Honza otáčel v závěru pátého setu.

V druhém semifinále porazil Petr Motalík již lehce zvadlého Filipa Rolence. Krásnou bitvu svedli o pátou příčku nestárnoucí Jirka Herda a věčně dobře naladěný Martin Portl. Martin dlouho tvrdil hru především svou specialitkou - dělovým podáním, ale Jirka Herda na něj v pěti setech nakonec našel recept. 

Nádherný zápas všem divákům předvedla dvojice Rudovský:Rolenec v zápase o třetí místo. Rvali se o každý míček a některé výměny se zdály být nezakončitelnými. Bylo znát, že oba hráči se moc chtěli dostat na bronzový stupínek. Stát tam však mohl jen jeden a tím šťastnějším byl muž mnoha krásných herních grimas (a pardonků) Martin Rudovský. 

Finále bylo ryze jihočeské. Táborský junior Petr Motalík dokázal proti čerstvému vítězi Czech Open Honzovi Pulkrábovi jasně vyhrát první set. Ve druhém si však vybral v koncovce trochu smůly a ty další si již prohrál spíše vlastními chybami. I druhé místo na áčku je pro něj však velkým úspěchem. 

Spodní plejt jasně vyhrál Michal Brňák a nezajímavým rozhodně nebyl ani zápas o desáté místo, kde Petr Levý rozhodnul o svém vítězství nad Martinem Kodadem až v samotné koncovce pátého setu. Martin Kodad tak na turnaji nenasbíral body, ale o to cennější zkušenosti, které se mu na jeho nastartované cestě vzhůru budou velice hodit. 

Nezvyklý souboj probíhal i mimo kurty, kdy pořadatelé Honza a Hanka Rusovi na oko bojovali se svými recepty. Těsné vítězství patřilo díky hlasům hráčů Hančiným haluškám. Samotný závěr turnaje byl vyšperkován angažováním téměř profesionální moderátorky na vyhlášení. Hráči tak za pozornosti a potlesku veškerého obecenstva přebírali ceny z rukou krásné mladé slečny. 

 

Fotografie z turnaje zde.

 

Konečné pořadí:

1. Jan Pulkráb

2. Petr Motalík

3. Martin Rudovský

4. Filip Rolenec

5. Jiří Herda

6. Martin Portl

7. Tomáš Alexa

8. Jan Škutina

9. Michal Brňák

10. Petr Levý

11. Martin KodadNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více