1. 12. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Za vrcholky hor i ricochetu v Peci pod Sněžkou

V sobotu 28. listopadu se v Peci pod Sněžkou konal tradiční turnaj ligy mužů Classic. V krásném zázemí hotelu Horizont se sešlo 17 hráčů včetně dvou žen. I přes slušnou účast byl turnaj ryze východočeskou záležitostí. Takové prostředí by si jistě zasloužilo pozornost hráčů i z jiných koutů republiky. Možnost dalšího nejen sportovního vyžití, ať už v hotelu nebo v přírodě, k tomu přímo vybízí. Ale nevěšme „Pražáky“ na hřebík a věřme, že si třeba již za rok cestu do metropole našich nejvyšších hor najdou! A nejen oni.

Program začal už o půl deváté předkolem, ve kterém se utkala o postup do prvního kola Eva Třasáková s nováčkem Martinem Prchalem, pro nějž se stal debut vítězným v poměru 3:0 a zajistil si postup do prvního kola. V tom si se svými soupeři lépe poradila osmice hráčů: Jirka Herda, Miroslav Vraňan, Jarda Třasák, Martin Portl, Martin Nohejl, Standa Menoušek, Jan Kenis a Filip Rolenec, a to maximálně ve 4 setech.

První a vlastně jediný pětiseťáček v pavouku postupujících zahráli ve 3. kole Jirka Herda s Martinem Portlem v poměru 3:2 pro prvně jmenovaného. Zbylé duely byly ve prospěch vítězů převážně s výsledkem 3:0, včetně boje o první místo mezi celkovým vítězem turnaje Filipem Rolencem a druhým Jirkou Herdou. Totéž platilo i v boji o 3. místo mezi úspěšnějším Martinem Portlem se Standou Menouškem. Sportovní program se ve večerních hodinách nachýlil ke svému konci.

Následovalo tradiční vyhlášení pořadí všech zúčastněných, předání cen třem nejlepším. I slunce, které ruku v ruce se zasněženou okolní krajinou dodávalo skrze okna celý den turnaji jiskru, pomalu ulehalo ke spánku. Přišel čas ke společnému focení, sdílení dojmů a rozloučení. Většina se odebrala do svých domovů, jiní využili příležitosti spojit sportovní část víkendu s wellness relaxací a noclehem, kterou se sympatickou slevou pro účastníky turnaje nabízel čtyřhvězdičkový hotel Horizont.

Nezbývá než všem přítomným poděkovat za účast, předvedené výkony a tradiční přátelskou atmosféru. Personálu hotelu za perfektní zázemí s chutným občerstvením. A v neposlední řadě mým přemožitelům za parádní lekci, kterou mi v mém vůbec prvním turnaji uštědřili. A samozřejmě mojí Haničce za podporu, které se mi dostávalo nejen ve všech zápasech, ale i v tom našem vzájemném ve 3. kole. Věřím, že se na tomto malebném místě za rok opět sejdeme a že zde uvidím i další známé tváře z tohoto bezva sportu!

Martin Prchal

 

Fotografie z turnaje zde.



Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více