25. 9. 2012  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Z prvního turnaje nové sezóny 2012/13 si Jihočeši odvezli všechny ceny

První turnaj sezóny na Palmovce neměl sice ještě nijak přehnanou soupisku, ale 11 účastníků – včetně jednoho prvňáčka – se na kurtech předvedlo důstojně. Sítem prvního kola podle očekávání neprošlo duo veteránů Frič-Rudovský, kteří si pro tuto sezonu dali závazek k pravidelné turnajové účasti. Neočekávaně se do první osmičky nedostal Michal Vondrák, který ztroskotal právě na prvňáčkovi Ladislavovi Vávrovi. Přitom po prvním setu to vypadalo až na příliš přísné vítězství Michala – vedl 12:2 a set skončil 17:5. Ale další tři sety už vyhrál Láďa, a kdo viděl jeho pouť turnajem, ten se jeho vítězství v prvním kole nedivil.

Soubojem druhého kola bylo utkání Adam Široký – Franta Kukač, do kterého Adam vlétl zcela bez respektu a ostychu a první set vyhrál poměrem 15:7. Pak se hra vyrovnala a další sety byly již vždy těsné, leč pokaždé ve prospěch Adama. Frantovi úvodní utkání na turnajích obvykle nesvědčí, porážkou byl zklamán, ale v dalším průběhu turnaje si chuť postupně spravoval – ve svém druhém zápase  přehrál Jirku Pacinku Krůčka (3:1) a ve třetím Karla Bělohubého, aby turnaj ukončil na pátém místě s pohárem pro vítěze malého plate. Vyrovnaným zápasem druhého kola bylo i utkání Petr Motalík vs. Láďa Vávra, které Petr vyhrál, ale též velmi těsně (poslední set 20:18), a završil tak strmý nástup nového hráče ricochetu.

Třetí kolo k sobě svedlo pana učitele Alana s jeho prvním svěřencem Petrem Motalíkem, které učitel poměrně snadno vyhrál. Honza Schmidt překvapil ne snad tím, že ve druhém kole vyhrál 3:1 nad Jirkou Krůčkem, a ani tím, že ve třetím kole prohrál s Adamem Širokým 1:3, jako spíš tím, že během turnaje nepřerazil jedinou raketu. Což je nadějný vstup do nové sezony a zklamání pro výrobce raket. Karel Bělohubý si v tomto kole konečně zahrál důstojné utkání, na které se doma v Liberci dlouho připravoval – a to pětisetový souboj s prvňáčkem, v němž se štěstím (17:15 v pátém setu) zvítězil.

V posledním kole odřízl cenný skalp z hlavy Jirkovi Krůčkovi již jednou chválený prvňáček Vávra (3:0), a zanechal tak na Palmovce ten nejlepší dojem. Jirkovi náladu zlepšila naše trenérka fitness, kterou učil ricochet ještě dlouho po skončení turnaje. Karel Bělohubý do Liberce odjel se šestou pozicí, což je poměrně slušné umístění po takové herní pauze. Souboj o třetí místo na bedně si pro sebe vybojoval Petr Motalík, který porazil Honzu Schmidta 3:1, přičemž první dva sety byly opravdu vyrovnané. Finále mezi panem učitelem a jeho druhým svěřencem Adamem Širokým bylo vyrovnané, Adam měl i jeden setbol, ale nakonec podlehl 12:15, 16:18, 12:16.

Ceny v podobě talířů (za 1.,2.,3. a 5. místo) si tak odvezli hráči, kteří z jižních Čech přijeli společně. Kdo z Jihočechů asi přijede do Prahy na další béčko? Co by si tak Pražáci odvezli z jihočeského B-turnaje? Talíře, či ostudu? To se letos nedozvíme, B-turnaj se na jihu nekoná...

Jaroslav Rudovský

více

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.