16. 10. 2010  |  aktualizováno 16. 10. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

V Kunraticích udělali "Aááá"

Po Lize družstev a béčkovém turnaji, přišel v nové sezóně na řadu i první turnaj kategorie A. Turnaj zcela suverénně opanoval Roman Cenek z Brna, když svým soupeřům v průběhu turnaje daroval jediný set. Druhý skončil Jan Pulkráb z J.Hradce a třetí místo vybojoval domácí Jiří Kisvetr.

Turnaj začal vzorně dle časového rozvrhu a první kolo nepřineslo žádná velká překvapení, za to mnoho sympatických výkonů. Tomáš Chvojka se může chlubit vyhraným setem proti zkušenému Edovi Kočvarovi. Ten ve druhém narazil na Dana Růžičku a spolu rozjeli ricochetový kolotoč, který se zastavil až po pátém setu. Více sil na závěr utkání vydoloval Dan a radoval se tak z postupu do semifinále. Michal Vondrák po vydařeném prvním kole už nenašel síly na další výhru a podlehl Honzovi Pulkrábovi stejně jako Milan Synek v pohledném utkání s Jirkou Kisvetrem. Podobně jako sedláci u Chlumce dopadl i Martin Šerák s Romanem Cenkem. 

V dolní polovině pavouka si to mezi sebou rozdali především pardubičtí hráči, kteří na turnaji zanechali velmi dobrý dojem okořeněný bojovným přístupem a odhodláním. Statečně bojoval Martin Maděra, který měl v důležitých okamžicích často i dost  smůly. Černý Petr připadl Honzovi Korečkovi, na toho po dvou porážkách již nezbyl soupeř a musel si vystačit se dvěma zápasy. I tak si snad dobře zahrál.

V prvním semifinále první set vyhrál Dan Růžička, pak však zabral papírový favorit Roman Cenek a už nenechal nikoho na pochybách, že míří do finále. Finálového soupeře vyhlížel z nejsledovanějšího utkání turnaje mezi Honzou Pulkrábem a Jirkou Kisvetrem. Jirka na kurt vlétnul ve stylu Vitalije Klička. V prvním setu Honzu nekompromisně roztřílel podáním. Když výměnu neukončilo hned podání, byl to hned druhý míček. Druhý set vypadal podobně a začalo se schylovat k překvapení. Svou nátlakovou hru však Jirka nedokázal udržet i v dalších setech a hra se začala vyrovnávat. Honza Pulkráb se začal dostávat do hry a těžil i z Jirkových častějších chyb. Nakonec se mu povedl dokonalý obrat a do finále postoupil výsledkem 3:2. 

Atmosféru turnaje okořenil Eda Kočvara, který dokázal trochu rozjiskřit i věčného kliďase Milana Synka. Debata o výkladu pravidel a i dalším ricochetovém dění pokračovala ještě dlouho po dohraném zápase.

Finále se hrálo před ztichlým publikem a bylo především v režii Romana Cenka. V prvním "rozehřívacím" setu mu padaly všechny balony tam, kam měly. Druhý set byl nejvyrovnanější a rozhodoval se až v koncovce, i ten však patřil o dva body Romanovi. Ve třetím setu již nenašel více unavený Honza Pulkráb zbraň na výborně hrajícího Romana Cenka. Ten tak slavil zasloužené áčkové vítězství. Velká bitva se hrála i o třetí místo. Dan Růžička ač připraven na nátlakovou hru Jirky Kisvetra, na ní nedokázal najít recept a bronzovou příčku přenechal domácímu Jirkovi.

 

Konečné pořadí:

1. Roman Cenek

2. Jan Pulkráb

3. Jiří Kisvetr

4. Daniel Růžička

5. Eduard Kočvara

6. Milan Synek

7. Martin Šerák

8. Michal Vondrák

9. Ondřej Veselý

10. Aleš Dostál

11. Tomáš Chvojka

12. Martin Maděra

13. Jan Koreček

Jan Pulkráb


Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více