16. 10. 2010  |  aktualizováno 16. 10. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

V Kunraticích udělali "Aááá"

Po Lize družstev a béčkovém turnaji, přišel v nové sezóně na řadu i první turnaj kategorie A. Turnaj zcela suverénně opanoval Roman Cenek z Brna, když svým soupeřům v průběhu turnaje daroval jediný set. Druhý skončil Jan Pulkráb z J.Hradce a třetí místo vybojoval domácí Jiří Kisvetr.

Turnaj začal vzorně dle časového rozvrhu a první kolo nepřineslo žádná velká překvapení, za to mnoho sympatických výkonů. Tomáš Chvojka se může chlubit vyhraným setem proti zkušenému Edovi Kočvarovi. Ten ve druhém narazil na Dana Růžičku a spolu rozjeli ricochetový kolotoč, který se zastavil až po pátém setu. Více sil na závěr utkání vydoloval Dan a radoval se tak z postupu do semifinále. Michal Vondrák po vydařeném prvním kole už nenašel síly na další výhru a podlehl Honzovi Pulkrábovi stejně jako Milan Synek v pohledném utkání s Jirkou Kisvetrem. Podobně jako sedláci u Chlumce dopadl i Martin Šerák s Romanem Cenkem.

V dolní polovině pavouka si to mezi sebou rozdali především pardubičtí hráči, kteří na turnaji zanechali velmi dobrý dojem okořeněný bojovným přístupem a odhodláním. Statečně bojoval Martin Maděra, který měl v důležitých okamžicích často i dost  smůly. Černý Petr připadl Honzovi Korečkovi, na toho po dvou porážkách již nezbyl soupeř a musel si vystačit se dvěma zápasy. I tak si snad dobře zahrál.

V prvním semifinále první set vyhrál Dan Růžička, pak však zabral papírový favorit Roman Cenek a už nenechal nikoho na pochybách, že míří do finále. Finálového soupeře vyhlížel z nejsledovanějšího utkání turnaje mezi Honzou Pulkrábem a Jirkou Kisvetrem. Jirka na kurt vlétnul ve stylu Vitalije Klička. V prvním setu Honzu nekompromisně roztřílel podáním. Když výměnu neukončilo hned podání, byl to hned druhý míček. Druhý set vypadal podobně a začalo se schylovat k překvapení. Svou nátlakovou hru však Jirka nedokázal udržet i v dalších setech a hra se začala vyrovnávat. Honza Pulkráb se začal dostávat do hry a těžil i z Jirkových častějších chyb. Nakonec se mu povedl dokonalý obrat a do finále postoupil výsledkem 3:2.

Atmosféru turnaje okořenil Eda Kočvara, který dokázal trochu rozjiskřit i věčného kliďase Milana Synka. Debata o výkladu pravidel a i dalším ricochetovém dění pokračovala ještě dlouho po dohraném zápase.

Finále se hrálo před ztichlým publikem a bylo především v režii Romana Cenka. V prvním "rozehřívacím" setu mu padaly všechny balony tam, kam měly. Druhý set byl nejvyrovnanější a rozhodoval se až v koncovce, i ten však patřil o dva body Romanovi. Ve třetím setu již nenašel více unavený Honza Pulkráb zbraň na výborně hrajícího Romana Cenka. Ten tak slavil zasloužené áčkové vítězství. Velká bitva se hrála i o třetí místo. Dan Růžička ač připraven na nátlakovou hru Jirky Kisvetra, na ní nedokázal najít recept a bronzovou příčku přenechal domácímu Jirkovi.