28. 9. 2017  |  Novinky ze soutěží

Úpravy herního systému v sezóně 2017/18

 

Vážené spoluhráčky, vážení spoluhráči,

dovolte mi, abych Vás na úvod sezony 2017/2018 jménem ČRA seznámil s několika novinkami, které jsme připravili.

Asi nejvýraznější změnou je zavedení tzv. klouzavého žebříčku podobně, jako je tomu již řadu let na mezinárodní úrovni. Co to v praxi znamená? Výchozí žebříček pro letošní sezonu není sestaven pomocí dříve používaného algoritmu, kdy hráčovo počáteční postavení v něm odpovídalo 10 % podílu z celkové počtu bodů získaných v uplynulé sezoně, ale odpovídá konečnému žebříčku sezony 2016/2017 bez 10 % bodových bonusů za sezonu 2015/2016. Nově se bude žebříček přepočítávat pouze a jen na počátku každého kalendářního měsíce, a to následujícím způsobem: všem hráčům se připočítají body obdržené za účast na turnajích za měsíc uplynulý a odečtou veškeré body obdržené v tomtéž měsíci loňského roku. Žebříček by tak měl v každém okamžiku probíhající sezony lépe odrážet relativní výkonnost mezi jednotlivými hráči a také v budoucnu v případě potřeby umožnit pořádat významné turnaje, jako např. mistrovství republiky, v jiných termínech, než tomu bylo doposud.

Další úpravou je zrušení turnajů typu Classic Gold. Účelem dřívějšího zavedení těchto turnajů byla zejména snaha o alespoň určité srovnání hráčů v žebříčku dle relativní výkonnosti v průběhu sezony. Při porážce hráče postaveného v žebříčku výše bylo možné získat 10 % podíl z jeho aktuálního celkové bodového hodnocení v sezoně. Domníváme se, že se zavedením klouzavého žebříčku již toto opatření není třeba. Nadále tedy zůstávají v termínové listině nadcházející sezony pouze turnaje typu Classic bodované standardním způsobem.

V neposlední řadě bychom Vás chtěli informovat, že termínovku pro sezonu 2017/2018 naleznete nejen na stránkách ČRA, tj. http://www.e-ricochet.cz/souteze/terminovka/, ale nově jsme pro Vás připravili také Google kalendář "Czech Ricochet Season 2017/2018", který je k dispozici na adrese https://calendar.google.com/calendar/embed?src=k6ifehdi022aol9gid2hqoe0eo%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Prague, případně můžete využít jeho iCal podobu https://calendar.google.com/calendar/ical/k6ifehdi022aol9gid2hqoe0eo%40group.calendar.google.com/public/basic.ics pro import termínovky do Vámi používané aplikace pro správu osobních kalendářových dat.

Věříme, že odůvodnění výše uvedených změn je pro Vás srozumitelné a jejich zavedení bude ku prospěchu našeho sportu. V případě jakýchkoliv dotazů či připomínek se na nás neváhejte obrátit.

Přeji Vám úspěšný start do nové sezony a mnoho radosti ze sportovního zápolení

za ČRA

 

Jiří KrůčekNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více