17. 1. 2014  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Turnaj mužů a žen v Kunraticích se stal nečekaně mezinárodním, vládl Petr Novák

Sobotní turnaj A v Kunraticích byl pro někoho hodně dlouhý, pro někoho hodně překvapivý, pro někoho možná hodně nepovedený, ale hlavně byl hodně mezinárodní. Do Prahy se totiž rozhodli přijet i dva hráči ze Slovenské Čadce - Juraj Kozák a Lukáš Valkovič. Vítězem se zaslouženě stal Petr Novák, když v semifinále porazil Jirku Kisvetra 3:2 a ve finále si pak hladce poradil s Jirkou Herdou.

22 mužů, 4 ženy a velká spousta pětisetových zápasů způsobili, že poslední odehraný zápas skončil ve 21 hodin a celý den se bylo na co dívat. Už v předkole se mezi Matějem Kulkou a Milanem Synkem odehrál zápas, na který se v ricochetu jen tak nezapomene. Milan se ve třetím setu rozhodl, že místo aby Matěje porazil krásně 3:0, udělá mu radost a věnuje mu pár míčků pod taktikou "jakože už nemá sil". Celá taktika se ovšem nějak zvrtla a Matěj srovnal na 2:2. Pátý set, sledován všemi zúčastněnými, doslova vybojoval Matěj a Milan si šel hned zařídit pravidelnou rezervaci kurtu ve Světě pod Palmovkou, kde bude trénovat svoje dva synky, aby ho jednoho krásného dne řádně pomstili.

Petr Levý v poslední době nevynechá jediný trénink nebo turnaj a na jeho herním stylu to začíná být vidět. Bohužel mu byl do předkola vylosován Martin Vostatek, který jistě pomýšlel na umístění v nejvyšších příčkách, a Petr touto prohrou po zbytek turnaje bojoval o pozice nejnižší.
Na Martina ve druhém kole čekal již nasazený nejvyšší nejnižší Adam Široký. Diváci, kteří na zápas koukali doslova s otevřenou pusou a kroutící hlavou, si během pěti setů vyměnili názory, které jim oba hráči před zápasem sdělili. Ani jeden si na druhého nevěřil a všichni se shodli, že to byl nejlepší zápas turnaje. Prostě ricochet jak má být. Adam vítězství 3:2 zpečetil emociálním výkřikem "JO!!", které u něj není běžné.

Jirka Herda už byl slyšen a viděn víc než dost. Jeho páteční sdílení fotek s teploměrem v ústech a kapkami do nosu v nose na všech sociálních sítích, které má Jirka k dispozici, byl (ostatně tak jako vždy) pouhý vtípek tohoto Jaromíra Jágra ricochetu. Všechny zápasy si Jirka užíval a po každém vyhraném jsme od něj mohli slyšet, že to byl jeho poslední. Pravdou je, že soupeře Jirka lehké neměl. Jan Schmidt, Adam Široký a Petr Motalík obsazují na turnajích přátelských i ligových přední příčky, a tak se Jirka do finálového zápasu dostavil lehce zmožen. Že by ty kapky do nosu v pátek večer přece jen na něco potřeboval? Tedy mimo provokace a taktiky?

Ricochetové turnaje jsou oblíbené především pro svou přátelskou a zábavnou atmosféru. Nicméně tento turnaj byl na značnou dobu odpoledne znepříjemněn dalším turnajem, odehrávajícím se paralelně ve Sportcentru Quatro. Turnaj ve fotbale 2na2 navštívilo cca 40 účastníků a před kurty začalo být poněkud těsno.
Michal Vondrák, Lukáš Valkovič, Vojta Němec a Petr Levý se rozhodli odjet do centra na Palmovce a o průběhu nás informovat pouze tužkou na papíře. Věříme, že to byly zápasy vyrovnané, férové a ricochetové. Vrátil se jen Juraj s borovičkou v ruce a pro cenu vítěze Plate.

Těsno před kurty nejvíce vadilo Petrovi Sedláčkovi, který tím byl ochuzen o fandění největší ricochetové fanynky Moniky B. (každý prostě dělá, co mu jde nejlíp). Nakonec se Petr přece jen nechal slyšet, že 8. místo na áčkovém turnaji a první porážka Jakuba Šolína je více než dostačující. Otázkou jen zůstává, kam až by se Petr dostal, kdyby ho ti kluci ze Slovenska v noci nechali spát a nerušili výbušnými debatami v televizi nad pořady Kolotoč a Riskuj.

O krásné třetí místo se utkali Jirka Kisvetr a Aleš Benda. Zatímco Aleš se odpoledne mírně unavil výpravou do centra Prahy za nákupy, Jirka doplnil šťávičku a přehrál Aleše 3:0. Aleš si jistě čtvrté místo přál, aby se vyrovnal přítelkyni Lucii Dobiášové, která se zúčastnila ženské části turnaje a obsadila rovněž místo čtvrté. Ženský turnaj ovládla a vyhrála předsedkyně ricochetu Hanka Bacílková, která toho dne tradičně odehrála nejvíce zápasů.

Hlavní finálový zápas už nijak zvlášť napínavý nebyl. Zmožený Jirka Herda nechal Petra Nováka s přehledem vyhrát 3:0, a Péťa si tak po náročném dni, zpestřeném organizováním a aktualizováním webových ricochetových stránek, odnesl domů trofej pro vítěze po dlouhých dvou letech. 

Fotografie z turnaje zde.

Monika BartákováNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více