4. 11. 2013  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Na bedně v J.Hradci pouze Jihočeši. Pohár pro vítěze putoval do Tábora. Zvítězil Adam Široký.

Dne 2. 11. 2013 se v Jindřichově Hradci uskutečnil turnaj výkonnostní kategorie B. Akce se sice zúčastnilo pouze 8 hráčů, nicméně i tak se bylo na co dívat.

Hned první kolo nabídlo zajímavý duel mezi dvěma Jihočechy, Alešem Bendou a Petrem Sobotkou. I když Petr v poslední době příliš netrénoval a s raketou se po delší odmlce spíše seznamoval, stačilo mu to k poměrně jednoznačnému vítězství 3:0.  Naštěstí pro Aleše se turnaj hrál systémem na dvě porážky, a tak naděje na umístění na předních příčkách stále žila.

Ve druhém kole se utkali Petr Levý s Adamem Širokým a Martin Klouček s Petrem Sobotkou. V prvním zápase Adam ukázal, že si z Tábora nepřivezl špatnou formu, a i přes Petrovu obětavou hru dokázal zvítězit 3:0. Druhý match přinesl o něco větší zápletku. První set totiž vyhrál Martin a odvážně si chtěl dokráčet i pro set druhý. Tam ale Soby zabral a navzdory své fyzické nepřipravenosti dokázal zápas otočit a vyhrát ve čtyřech setech.

O postup do finále se tedy utkali Adam se Sobym. Zpočátku byl zápas vyrovnaný a rozhodoval každý míček, ale postupem času se na Petrovi ukázala jeho již zmíněná slabší fyzička, která znamenala jeho prohru. Adam tedy postoupil do finále a Soby čekal, jak si ve spodním pavouku povedou Aleš Benda s Martinem Kloučkem.

Tento zápas by se asi dal označit jako nejzajímavější. Martin dokázal první dva sety pohodlně vyhrát a vypadalo to na jeho jasné vítězství, ale možná zapomněl, že hraje proti Alešovi, který bojuje až do posledního míčku, což se mu nevyplatilo. Aleš dokázal otočit nepříznivý stav a postoupit tak do malého finále. Tam se utkal se soupeřem, který ho vyřadil hned v prvním kole. Soby už ale neměl tolik sil, což bylo pro tento duel klíčové, a Aleš zaslouženě postoupil do finále, kde se utkal s Adamem Širokým.

Finálový zápas byl zajímavý už tím, že se oba hráči vzájemně velmi dobře znají z tréninku a vědí, co od sebe mohou čekat. Adam měl to štěstí, že jeho soupeř už byl značně fyzicky indisponován po předchozích dvou bitvách a nedokázal dobíhat to, co by možná ještě dvě hodiny předtím doběhl. Vítězství mu tedy uniklo a musel se spokojit s druhým místem za Adamem Širokým. Třetí skončil Petr Sobotka.

Děkujeme všem účastníkům, kteří si našli první listopadovou sobotu čas a přijeli poměřit své síly s ostatními hráči. Poděkování samozřejmě patří také manželům Rusovým, kteří opět dokázali turnaj hezky zorganizovat a vytvořit příjemnou atmosféru.

Těšíme se na vás na dalších turnajích, zejména 23. listopadu na turnaji Super A v novém centru v Táboře.

                                                                                                                                                          Adam ŠirokýNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více