10. 10. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Trutnovská Lištička 2015

První Classic v sezoně 2015/16 hostil Trutnov. Turnaje se zúčastnilo jedenáct hráčů. Mimo domácí hráče dorazili jen Kulkovi. Jak se později ukázalo, udělali dobře. Z domácích aktivních hráčů chyběl jen Jakub Šolín. Hrálo se systémem na dvě porážky.

Ve druhém kole se setkávají zkušení trutnovští borci Míra Vraňan a Martin Nohejl. Oba ví co od druhého čekat. Mírův kraťas střídá Martinův strop. Míra pinpongovými údery těsně nad trutnovskou „lištu“ dramatizuje závěr třetího setu. Nakonec podléhá Martinovi 3:1.

Ve třetím kole na sebe narazila nasazená jednička a čtyřka. Filip Rolenec prohrává v průběhu prvního setu Filipem Kulkou o šest bodů a zdá se být rozhodnuto. Filip dotahuje, ale tři měsíce nehrál a před každým podáním těžko chytá dech. Nakonec překvapivě vyhrává první set. Filip Kulka si na druhý set bere svou bílou čelenku a nakonec se s Filipem Rolencem loučí výsledkem 3:1. Ve stejném kole vyhrává Jirka Herda nad Matějem Kulkou. Je to dramatický zápas. Jak říká Jirka v zákulisí v přestávce mezi sety: “Hraje se o trutnovskou čest.“ V průběhu utkání houstne atmosféra. Diváci mlčí, rozhodčí se bojí promluvit. Je to doma. 3:2 vítězí zkušenost nad mládím.

Tréninkový výpadek Filipa Rolence se projevuje i v zápase s Matějem Kulkou. Filip vyhrává první dva sety, ale v dalších setech již vítězí Matěj.

V souboji o 5. místo se setkávají „těžké trutnovské váhy“ Martin Nohejl a Rosťa Toman. Oba ve žlutých dresech na žlutém kurtu. Martin má dobrou fyzickou kondici po aktivním létě, kdy dělal instruktura na dětském táboře a tak nebyl bez šancí. Rosťa drtí Martina údery do spár. Martin ani nehraje své pověstné stropy. Oba si sáhli na dno svých sil. Rosťa končí pátý set a celý zápas vítězně prasetem z podání.

Souběžně probíhá na modrém (chladnějším) kurtu zápas o postup do finále.V něm na sebe podruhé narazili Matěj Kulka a Jirka Herda. Než se stačil starý pán zahřát a rozkoukat prohrál 3:0 .

Finále přináší bratrovražedný boj. Matěj ukazuje, co se vše od staršího bratra naučil. Nakonec, ale podléhá 3:2 a vítězem turnaje se stává Filip Kulka před Matějem Kulkou a Jirkou Herdou.

Děkujeme všem zúčastněným a kdo chce dozvědět co je trutnovská lištička, tak se musí přijet podívat. Naviděnou v Trutnově se těší Lokomotiva Trutnov, oddíl ricochetu.

Fotografie z turnaje zde.

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.