22. 6. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Titul mistra republiky obhájil Martin Volf před Janem Pulkrábem a Romanem Cenkem

Druhou sobotu v červnu se v Pardubicích uskutečnilo devatenácté Mistrovství republiky v ricochetu. Pro většinu hráčů turnaj začal až v sobotu ráno, ale pro Martina a Hanku už několik týdnů předem. Shánění sponzorských dárků, zajišťování pohárů, triček a cen, nakupování jídla a příprava rautu.

S blížící se sobotou bylo jasné, že cen, jídla a dárkových tašek bude moc, protože na závěrečný turnaj sezóny se nakonec přihlásilo jen 13 mužů a 4 ženy a z toho se po rozlosování ještě dva odhlásili. Vzhledem k malému počtu zúčastněných se pořadatelé rozhodli odehrát celý turnaj v sobotu.  Na večer byla plánovaná zábava a na neděli již jen regenerace. 

V prvním kole probíhaly všechny zápasy podle předpokladů. Snad až na zápas Jardy Třasáka a Hanky Bacílkové, který nakonec v pěti setech vyhrála Hanka. Ale jak turnaj ubíhal, bylo jasné, že Jarda se přijel bavit a dělat ostatním hráčům radost, a tak postupně prohrál všechny své zápasy. V druhém kole už na sebe narazili vyrovnanější soupeři. Zajímavý zápas byl k vidění například mezi Filipem Kulkou a Romanem Cenkem nebo mezi Martinem Portlem a Jirkou Kisvetrem.  Oba dva souboje vyhráli první zmiňovaní, ale ani poraženým zatím ztráta zápasu nevadila, jelikož se hrálo systémem na dvě prohry. A tak měl každý z nich stále šanci na postup do finále.  

Nejjednodušší cestu do něj našel Martin Volf, který za čtyři zápasy ztratil pouhé dva sety. První s Filipem Kulkou a druhý s Honzou Pulkrábem. Což znamenalo, že se o postup do semifinále a následně do finále museli poprat Roman, Filip a Honza. Postup mezi nejlepší tři hráče se nepodařil Filipovi, když v pětisetové bitvě podlehl Romanovi. Bylo vidět, že technicky je na tom Filip lépe, ale v posledních dvou setech odešel fyzicky, a tak ho Roman nečekaně uběhal. A protože se turnaj blížil ke svému vrcholu a jednotlivé zápasy následovaly rychle po sobě, neměl Roman před semifinále s Honzou moc času na regeneraci.  Více odpočatý Honza v prvním setu Romana převálcoval 15:6. V druhém mu to Roman vrátil 15:7, a tak se spolu o vítězství přetahovali až do setu pátého, který pro sebe urval Honza poměrem 16:13.

Mezi ženami se hrálo systémem každá s každou, a protože ty nejlepší české hráčky na turnaj nedorazily, měla Hanka cestu k vítězství velice snadnou. Druhé místo bez větších nesnází obsadila Martina Kracíková, a tak se Pardubice mohly radovat z prvního a druhého místa mezi ženami na MR. Finále mužů přišlo na řadu kolem šesté hodiny odpolední. Řádně unavený Honza se pokoušel odolávat nátlaku více odpočatého Martina, ale neúspěšně. Bez většího boje podlehl ve čtyřech setech a nadšený Martin mohl začít oslavovat obhajobu titulu mistra republiky.  

Sportovní část turnaje skončila přibližně kolem devatenácté hodiny. Na hráčích již byla patrná únava a na některých také velký hlad. Na řadu přišlo slavnostní vyhlášení a předávání věcných cen vítězům a následně také vyhlášení celorepublikového žebříčku po skončení posledního turnaje sezóny. Vítězem mezi muži se stal Filip Kulka a v ženách obsadila první místo Hanka Bacílková. Nechybělo ani společné foto. Poté kurty pohasly a místní sportovní centrum se ponořilo do veselí. Všichni ti, kteří z Pardubic ten večer nespěchali a zajistili si ubytování, určitě nelitovali. Čekal je totiž raut v podobě výborného guláše a pivních buřtů, se kterými si v předešlých dnech příprav mistrně vyhrála paní domácí (tříbarevná doktorka :D ). Po takové mňamce pivečko teklo proudem.

Pro zpestření večera přišel na řadu oblíbený triatlon - všichni přítomní se rozlosovali do několika dvoučlenných týmů a soutěžili ve stolním fotbálku, bowlingu a kulečníku. Vítězem se stal tým s nejvyšším součtem bodů a tím byla dvojice Honza Pulkráb a Martin Portl, a to hlavně díky perfektnímu výkonu ve stolním fotbálku. 

Pomyslnou tečku za celým turnajem udělala závěrečná tombola. Ceny byly vskutku pestré, od sušenek přes křepelčí vejce, pivo, energetické nápoje a různé věcné ceny až po pětilitrovou lahev s utopenci a soudek piva. Štěstěna byla přívětivá ke všem soutěžícím, nějakou tu výhru si odnesl opravdu každý. Ale jak už to tak bývá, někomu přála přeci jen více.  Hojný počet drobných cen si sama pro sebe a pro další zúčastněné z Pardubic vylosovala Hanka. Ale ani po změně losujícího tomu nebylo jinak. I Evča byla vůči pardubickým štědrá, a tak si nakonec Hanka s Martinem odnesli i třetí a druhou cenu. Tu první bral Martin Volf, čímž dal všem jasně najevo, že tento večer byl prostě jeho. Poté se většina odebrala do svých příbytků. Jen ti největší nezmaři pokračovali v hospůdce o patro níž až do kuropění.

Poslední sportovní klání v této sezoně skončilo. I přesto, že byl díky absenci většího počtu hráčů turnaj zkrácen na jeden den, můžeme hovořit o velmi povedené akci. Dík patří nejen domácím organizátorům, ale především všem zúčastněným za předvedené výkony a přátelskou atmosféru.

 

Hanka Bacílková a Martin PrchalNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více