8. 5. 2012  |  aktualizováno 8. 5. 2012  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Titul mistra ČR v rukách juniora F. Rolence

Turnaje o titul juniorského Mistra České reubliky v sezóně 2011/12 se tentokrát zúčastnilo devět, t.č. nejlepších, mladých hráčů ricochetu. Nasazení hráčů do turnaje bylo provedeno dle aktuálního pořadí na juniorském žebříčku, takže se v prvním kole potkali takový hráči jako Jirka Žádník s Jakubem Valentou. Jakub prohrál, ale v turnaji na dvě porážky měl další šanci se vrátit do hlavního pavouka oklikou, leč tentokrát Jakubovi - a ono vlastně ani Jirkovi - to nějak nesedlo.

Komu to ale opravdu sedlo, byl Filip Rolenec (LOKO Trutnov). Na cestě za vítězstvím se utkal se všemi hráči, kteří byli na žebříčku dosud nad ním - s prvním na žebříčku Petrem Motalíkem (3:1 ve čtvrtfinále) a s Adamem Širokým (3:1 v semifinále). A co víc, protože se Adam Široký dostal do finále ze spodního pavouka po vítězství nad Petrem  Motalíkem (3:1) ještě jednou na přímého postupujícího, Filip předem souhlasil s opakováním utkání s tím, že své vítězství musí umět obhájit v každém kole (opět 3:1). Je to borec !

Oba svěřenci trenéra Jirky Herdy vlastně příjemně překvapili - mimo Filipa také Adam Kuře - na jmenovce Adama Širokého neměl, ale v utkání s papírově určitě lepším - Jirkou Žádníkem - překvapil všechny a možná i sebe - bojoval, bránil se ze všech pozic, všude byl, nic nevzdal a bylo z toho vítězství 3:2 a celkově 4.místo na MRJ.

Příjemně překvapil i Matěj Kulka, který takto navázal na své vynikající výsledky z Mezinárodního mistrovství ČR dospělích, kde po úžasném boji nebojácně vzdoroval o generaci staršímu hráči G.Szabó sn. a porazil jej nakonec 3:2. Ale zpět na MRJ - zde ho porazili jen hráči P.Motalík a A. Široký a on naopak, porazil v boji o páté místo Jirku Žádníka (3:0).

Jirka Žádník se s juniorským obdobím nijak slavně nerozloučil. Zdá se, že jeden trénink týden před turnajem je prostě málo. Komu se turnaj též nijak zvlášť nevydařil, byla jindřichohradecká dvojice bratrů Valentů - 7. a 9. místo.

Všichni hráči si odvezli sportovní vybavení, tři nejlepší navíc poháry "Svět pod Palmovkou" za výsledky na tomto MRJ a čtveřice nejlepších ze sezóny 2010/11 si odvezla novou raketu a další sportovní materiál.

VV ČRA tímto děkuje trenérům mláděže či vedení oddílů - Jirkovi Herdovi, Alanovi Mačorovi, Danovi Růžičkovi či Hance Rusové.

Jaroslav Rudovský

více

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.