14. 12. 2014  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Sjezd veteránů v Hradci Králové

Je tu sobota, kdy se v našem domovském ASport-centru koná turnaj veteránů. Malým detailem je, že se přihlašuji taky, poněvadž věk už mám víte ;-)

Ráno rychlý nákup občerstvení v ovozelu a šupem do centra. Prvním z dorazivších byl Tomáš Plačků, následován squadrou N+N z Trutnova. U obligátní ranní kávičky zjišťuji věk přihlášených, a nutno poznamenat, že některým nevěřím. Bohužel se nesešel dostatečný počet hráčů v jednotlivých věkových kategoriích, tak navrhuji klasického pavouka. Nojo, jenže je nás jedenáct. Pěkně blbej počet na klasiku, tudíž záložní, konečnou, a všemi přítomnými odsouhlasenou variantou je pavouk na dvě prohry. A jdeme na to.

V prvním kole na sebe narazili Tomáš P. a Eva T.. A Tomáš gentlemansky nechal Evu prohrát:-D Evča i v dalších zápasech dřela, ale na víc jak prohru to "zatím" nestačilo. I tak klobouk dolů, před výkonnostním skokem, který Evča udělala za poslední tři měsíce. Jen tak dál Evi;-) Další jednoznačný průběh mělo utkání Brňák vs. Hubáček, kdy druhý jmenovaný nedal prvně jmenovanému žádnou šanci a jednoznačně jej "vydrtil" 3:0. No tak jo, si dělám pr...l, bylo to přesně naopak vy jedni.

Hned následný zápas Tomáše P. proti manželovi Evy měl příchuť pomsty. Jenže Plaček se projevil jako Třasáků kat, a v poměrně vyrovnaném souboji Jardu vyprovodil 3:1 z kurtu. Tady je zajímavostí, že Tomáš, ačkoliv porazil rodinu Třasákových, nakonec díky pavouku skončil až za Jardou. Lahůdku nám předvedl první z trutnovských N, a sice Martin Nohejlů. Zápasem s Davidem Forštem se evidentně dobře bavil, a po dvou jednoznačných setech začal hrát Davidovu hru. Ve třetím rozbalil pestrou hru podsíťáků, autů a rámových úderů, které jej dovedli až do pátého rozhodujícího setu. Tady navázal na výkony ze třetího i čtvrtého setu, a s Goliášovskou "ctí" prohrál. Druhé trutnovské N Luboš Němeček se nenechal zahanbit, když předvedl také pětisetový mač plný zvratů s hradeckým Tomášem Zemanem. První dva sety Luboš, druhé dva Tomáš. V pátém setu měli oba na raketě vítězství, kdy střídání chyb v koncovce setu nakonec vyšlo lépe Tomášovi, a vyhrál jej 17:15.

Hlavní favorit Martin Portl "narazil" hned v prním kole na moji maličkost, a po zásluze byl na hlavu poražen. Se to machruje, když soupeř maká v rachotě, a vy jen virtuálně odpodáváte celý zápas:-D. A tak v dalším kole nastupuji na unaveného Tomáše Zemana, který se "vyšťavil", a nedokázal výrazně vzdorovat (3:0). Portlík zavřel krám a přijel bojovat o čest, pohár a "sebevědomíčko". Začal tak třízápasový maraton, ve kterém nejprve hladce zdolal oddílového kolegu Jardu Hubáčka, pak "vysvačil" Luboše Němečka, a ve třetím nechal Tomášovi Plačkovýmu alespoň setík cti. Tomáš záhy nastoupil na odpočatého Tomáše Z., kdy bylo vidět, že už nemá kde brát, a tak celkem snadno prohrál 0:3.

Na spodních příčkách, a modrém kurtu, se zatím odehrával další z pětiseťáků Davida Foršta. Tentokráte mu zdařile sekundoval druhý trutnovák Luboš Němeček, který se však poučil z nezdaru prvního trutnovského N, a v pátém setu Davida doslova uštval na kurtu. Tuším, že David se tři dni soukal ze sedící pozice jako pavouk;-)

V boji o velké finále na sebe narazili dva zkušení borci Brňák - Šerák. Jasně že jsem využil svoje centimetry navíc, a překvapoval Petra vybíráním míčků, kdy se už kochal, a šel si připsat bod. Ve čtvrtém setu se chytil za nos, oprava, chytil se za zadek (natažený "prdelní" úpon), a zbytek setu i zápasu odehrál na půl žerdi, vlastně plynu. I tak z toho bylo krásné třetí místo, gratulujeme.

Velké očekávání přineslo finále, kde na sebe narazili dva Martinové. MP a MŠ. Jenže Martin Portl od prvních míčků nenechával nikoho na pochybách, že si přijel pro vítězství, a i když ztratil jeden set, celkem jednoznačně si dokráčel pro pohár vítězů (3:1).

Rád bych touto cestou poděkoval majiteli centra panu Buršíkovi, za jeho vstřícnost, a také za hodnotné ceny vítězům, které jistě napomohly k vánoční pohodě.

Díky a sportu zdar - nazdar.

Martin Šerák

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.