1. 11. 2012  |  Novinky ze soutěží

"Zraju jako víno," vychloubá se Radek Malý před mistrovstvím světa

Po smutné zprávě o odhlášení Jana Koukala z mistrovství světa se rázem mění okruh favoritů na zisk cenného titulu. Jedním z nejvážnějších adeptů na vítězství je Radek Malý, který po dlouhé roky sbírá ricochetové trofeje. Nyní na něj však čeká jedna z největších výzev v kariéře.

Delší dobu jsi nebyl na velkých ricochetových akcích k vidění. Přestal jsi hrát, bál ses aktuální formy nebo v ústraní ladíš formu na MS? 

Za ,,cé“ je správně. Chci, aby ke konfrontaci došlo až na MS. Možná se ukážu před MS na Super sérii A v Kunraticích, ale to ještě nyní nemohu potvrdit z chalupářských důvodů.

S jakými ambicemi budeš do turnaje vstupovat a jak se na turnaj připravuješ?

Chci vyhrát, ale uvědomuji si sílu soupeřů. Detaily přípravy neprozradím, aby soupeři nepřidali ve své snaze a úsilí, ale příprava probíhá poctivě na Palmovce, v hospůdce a na chalupě.

Jak například odhaduješ své šance proti Honzovi Veselému? Hráči, s nímž jsi v posledních letech často prohrával? 

V poslední době byly naše zápasy hodně vyrovnané a rozhodovaly maličkosti, takže šance vidím 50 na 50. Rozhodne větší vůle po vítězství a tu já rozhodně mám.

Vím, že rád používáš různé přezdívky či po hráčích pojmenováváš různé druhy úderů. Můžeš nám některé tyto přezdívky přiblížit?

Začalo to tak, že mi ostatní hráči vymysleli pár přezdívek. Mně se to zalíbilo, takže si občas nějakou novou vymyslím a čekám, zda se chytne a stane se používanou. Mezi nejfrekventovanější patří Kouki z Palmovky, Mr. Pacinka, Mašina na vítězství a Kalašnikov. Má nejoblíbenější přezdívka pro herní situaci je tzv. Miloš. Je to míček, který přesně zapadne do zadního rohu a nejde odehrát.

Mrzí tě, že si nakonec na MS nezahraješ s Honzou Koukalem?

Hlavně mě mrzí, že nepřijede Miloš Pokorný, se kterým jsem začínal hrát ricochet. Jeho jméno bylo po dlouhá léta synonymem neporazitelnosti v ricochetu. A co se týká Koukiho, je to velká škoda. Doufám, že ještě budu mít možnost si s ním zahrát. Co vím, visí ve vzduchu možnost uspořádání exhibičního miniturnaje s Honzou.   

Při trénincích okolo tebe bývá nejen velmi hlučno, ale vyvoláváš i mnoho emocí. Ať kladných, či záporných. Myslíš, že nejinak tomu bude i na MS?

I při tréninku musí být živo, proto hraju naplno a chci to i po ostatních. Proto padají sázky, hraje se na průměr a poletují pitíčka. Snažím se ze sebe, ale i z ostatních dostat maximum.

Na turnajích však používám pokerovou tvář, takže i na MS nasadím masku ,,Icemena“.

Přeci jen už nepatříš k nejmladším hráčům. Myslíš si, že MS bude vrcholem tvé kariéry, a nehoní se ti hlavou myšlenky na ukončení kariéry?

Ano, patřím mezi starší hráče, ale když vidím, jak kolem sebe proháním o dost mladší hráče, tak se mi rozhodně končit nechce. Naopak cítím, že zraju jako víno. Čím starší, tím lepší, takže ještě pár let si budou muset hráči počkat, než opustím ricochetové kolbiště a půjdu na chalupu do důchodu. Nebo si budou muset koupit pistoli a postřelit mě.

Jan PulkrábNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více