2. 10. 2012  |  Novinky ze soutěží

Rozhovor s Janem Koukalem před mistrovstvím světa

Před blížícím se mistrovstvím světa vám přineseme krátké rozhovory s některými favority turnaje. Začínáme favoritem největším, kterým bude mistr republiky a Evropy v ricochetu a vicemistr Evropy a několikanásobný mistr republiky ve squashi Jan Koukal.

 

Jsi známý především ze squashových kurtů, ale jednou za čas tě můžeme vidět i na těch ricochetových. Je pro tebe velký nezvyk změnit kurt a raketu? Jak dlouho ti trvá, než si převykneš?

Přechod ze squashe na ricochet je pro mě lehčí. Mám výhodu, že mám snad dobře zvládnutou techniku. Ricochetová raketa je lehčí, a tak se snadno ovládá a parádně se mi s ní hrají údery zápěstím do protipohybu.

Jaké vidíš v těchto dvou sportech největší rozdíly, ať už v samotné hře nebo obecně?

V ricochetu se dá soupeř dostat pod tlak podáním a tvrdými údery daleko více než ve squashi, který je spíše taktickou bitvou. Tím pádem je ricochet rychlejší a explozivnější. Squashové zápasy trvají déle a člověk se daleko více naběhá, protože kurt je větší a musí tak pokrýt větší prostor.

Co si myslíš, že je největší výhodou ricochetu oproti squashi a naopak?

Oba sporty si jsou hodně podobné. Technika je víceméně stejná. V ricochetu je více rychlých startů, často se mění směr, více se zapojuje postřeh a celkově je rychlejší. Ve squashi trvá vše déle, takže zápasy často rozhoduje spíše výdrž a taktika.

V listopadu budeš startovat na mistrovství světa v ricochetu. S jakými ambicemi do turnaje půjdeš?

Vzhledem k mé zatím krásné stoprocentní ricochetové bilanci budu určitě chtít útočit na medaile.

Jan PulkrábNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více