30. 3. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Rodí se nová ricochetová hvězda, turnaj Classic v Pardubicích ovládl Jakub Jírovský

Další ze série ricochetových turnajů Classic se uskutečnil poslední březnový víkend v Pardubicích. O tradičně velmi přátelskou atmosféru a bohaté pohoštění se postarala již všem dobře známá dvojice organizátorů, Hanka Bacílková a Martin Portl. Jako obvykle turnaj přilákal mnoho účastníků ze všech odnoží české ricochetové rodiny. Chyběli snad jen zástupci Trutnova, kteří pravděpodobně ještě pokračovali v bujarých oslavách úspěchů ze skončeného Dutch Open 2015.

Předkola přinesla vyrovnané zápasy. V prvním zvítězila Míša Kisvetrová po pětisetové bitvě nad místním Jardou Hubáčkem. Další zápas svedl dohromady matadora ricochetových kurtů Mílu Fryče a Mikyho Vondráka, který nakonec obdivuhodně hrajícího Mílu s “odřenýma ušima” zdolal. Posledním postupujícím se pak stal Jakub Jírovský, jemuž soupeř Martin Šerák kvůli zdravotním obtížím nepřijel.

První kolo nenabídlo žádná překvapení, přestože se “papírově” slabší hráči snažili, seč mohli. V několika případech jim k výhře chyběl jen ten pověstný krůček, tedy až na Honzu Škutinu, který s ním sváděl tuhý souboj na kurtu, ale jeho přítomnosti i tak ve svůj prospěch nevyužil. Nejzajímavější zápas sliboval duel Martin Portl vs Jakub Jírovský, nicméně realita byla jiná. Martinovi se po ránu vůbec nedařilo, podlehl Jakubovi snadno ve třech setech.

Nejnapínavější podívanou druhého kola obstarali kunratické eso a čerstvý mistr republiky veteránů v kategorii 35-45 let Jirka Kisvetr a mladá naděje z Kosmonos Matěj Kulka, který se nakonec po pětisetové bitvě radoval z postupu. Ve spodní části pavouka si naopak po neúspěchu z prvního kola spravil náladu Martin Portl výhrou nad oddílovým kolegou a profesionálním vyvolávačem „hromů a blesků“ Standou Menouškem, který byl během hry až nezvykle klidný.

Semifinálové zápasy třetího kola přinesly zajímavou podívanou. V prvním si poradil disciplinovaně hrající Jakub Jírovský s mladším z rodiny Kulkovic, Matějem, ve druhém pak její čest zachraňoval starší Filip, který porazil nastávajícího tatínka, Petra Sedláčka. V dalším zápase svedli souboj Jirka Kisvetr a Dan Růžička, z nichž se po urputné řežbě z vítězství radoval prvně jmenovaný. Spodní část pavouka nabídla ryze ženský souboj, Hanka Bacílková vs Míša Kisvetrová. Poměrně vyrovnaný zápas plný stropů, "lajn", ale i nepřesných podání a překvapivě i emocí nakonec vyzněl lépe pro domácí Hanku.

Poté se nám již turnaj přehoupl do své závěrečné části. Divácky nejatraktivnější podívaná ve čtvrtém kole byla tradičně očekávána od soubojů o přední příčky. Finále obstarala dvojice Filip Kulka a Jakub Jírovský. Ze zápasu plného krásných dlouhých výměn si trofej nejcennější odnesl po celý turnaj velmi koncentrovaně hrající Jakub, když Filipa doslova fyzicky „utavil“. Třetí příčku vybojoval Petr Sedláček, který v pěti setech udolal Matěje Kulku. Zde je nutno pochválit zejména výkon sudího, jenž kvalitu zápasu po prvním „vlažném“ setu zachraňoval popíchnutím obou aktérů k aktivnější hře poté, co řady diváků začaly značně řídnout a na palubovku kurtu dopadly první plechovky. “Plejt” skončil, podobně jako o měsíc dříve na Palmovce, v rukou Martina Portla, který v rozhodujícím zápase porazil neúnavného „běžce“ Honzu Škutinu.

Souběžně hraný a slušně obsazený ženský turnaj nabídl rovněž po všech stránkách pěknou podívanou. Celkové vítězství si odnesla Hanka Bacílková před Míšou Kisvetrovou a Evou Třasákovou.

Nezbývá než poděkovat všem hráčům za hojnou účast a sportovní nasazení. Velký dík patří rovněž pořadatelům za skvělou organizaci a štědrou pohostinnost.


Na viděnou na některém z dalších turnajů ČRA!

Jiří Krůček

 

Fotografie z turnaje zde.Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více