12. 2. 2012  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Ricochetová liga družstev se přehoupla do druhé půle, 3.kolo přineslo pár velice zajímavých výsledků

Situace na obou koncích tabulky 1. RLD se pomalu začíná vyjasňovat. Únorové třetí kolo napovědělo, jak si týmy v druhé půli sezóny stojí a připravilo mnoho pěkných a napínávých duelů. K odehrání ligy zbývá poslední jedno kolo, které však bude pro mnoho týmů klíčové. Na špici se přes první prohru drží tým Pro-6. Mocně dotahuje Tábor.

Při absenci odstoupivšího týmu Náchoda postupovaly zápasy 3. kola velice rychle a zpočátku tomu napomáhaly i jednoznačné zápasy. Postupem času ale získávaly souboje na dramatičnosti i důležitosti.

V první várce zápasů překvapil výsledek zápasu Palmovky s dosud druhým ASARCEM. Mladá naděje David Zeman sice prvně bez jakéhokoliv respektu ke stáří porazil o generaci staršího Pepu Janáčka. Do týmu Palmovky se po pauze vrátil tajný trumf Palmovky Radek Malý, který porazil Petra Brňáka. Rozhodnutí přišlo v zápase Martina Rudovského a Michala Brňáka. V minulém zápase vyhrál Michal a očekával se stejný výsledek. Martin se však pod tlakem dokonale zhostil role týmové jedničky a chybujícího Michala vyprovodil výsledkem 3:0.

Pohledný zápas byl k vidění v duelu Tábora s Horizontem. Roman Cenek ukázal, že ricochet přes absenci na velkých turnajích stále nezapomněl a po velmi dlouhé době se mu povedlo zvítězit nad maskotem a dobrou duší týmu Jihočechů Jardou Kindlem. Body pro Tábor nakonec musel ukořistit nestárnoucí Alan Mačor, který porazil v rozhodujícím mači Edu Kočvaru.

Nečekaně napínavým se ukázal souboj mezi Oliverem J.Hradec a ASARCem. Teprve utkání týmových jedniček mezi Honzou Pulkrábem a Michalem Brňákem napověděl o vítězi. Michal Brňák hodil za hlavu nepovedený zápas s Martinem Rudovským a na kurt nastoupil úplně v jiném rozpoložení. Tvrdá hra na Honzu platila a kdyby stejně dovedl hrát i v pátém setu, kdo ví, jestli by ASARC nakonec nevyhrál. Takto bral body Jindřichův Hradec.

První porážku v sezóně musel zkousnout dosud vedoucí tým Pro-6, když ho porazil sesterský ASARC. Rozhodujícím jazýčkem na vahách bylo již první utkání, kde mladý David Zeman prokázal nejen perfektní pohyb a techniku, ale i chladnou hlavu a nečekaně porazil Mikuláše Vondráka.

Nedařilo se týmu Kosmonos. Ten přijel oslabený o hráče/ku na třetí pozici a ačkoliv se Filip i Matěj Kulkovi snažili co to jen šlo, body se jim uhrát nakonec nepodařilo. Nejdramatičtější utkání probíhalo mezi dvěma jihočeskými týmy. Jakub Valenta z Jindř. Hradce již měl Petra Motalíka z Tábora na lopatkách, ale matchball ve čtvrtém setu nevyužil a nakonec v pátém prohrál smolně rozdílem dvou bodů. Zaváhání však napravil bojovným výkonem Martin Volf, když poprvé porazil v krásném souboji nervů Jardu Kindla. Rozodnutí muselo přijít opět až ve třetím zápase. Zkušený Alan Mačor nechtěl nechat nic náhodě a na Honzu Pulkrába nastoupil ve velkém tempu. Honza se dlouho držel, ale od třetího setu začal pomalu odpadávat a na veterána nestačil. Za zmínku stál klasický vítězný pokřík Alana, kterému zdatně sekundoval Honza s nezvyklým poraženeckým pokřikem.

Všechny své zápasy dle očekávání vyhrál navrátilec Palmovky Radek Malý. Smlsnul si i na Jardovi Kindlovi, který ten den musel strávit tři porážky. Naštěstí pro Tábor situaci hasil stále se zlepšující Petr Motalík a nakonec zkušený a rozehraný Alan Mačor. Napínavý finiš mělo i utkání mezi Horizontem a Pro-6. Rozhodoval duel Jirky Procházky a Edy Kočvary. Eda dlouho dlouho držel krok a mladého dravce nechtěl pustit k vítězství. Na konci však tahal za kratší konec a před jedničkou týmu Pro-6 se musel sklonit.

Hrací den okořenilo pár drobných jazykových výlevů převážně z úst spořádaných otců od rodin a dále pak dlouhý rozbor pravidel mezi Martinem Volfem a Alanem Mačorem. Mnozí se mohli při dlouhé rozepři poučit. Velká pochvala patří pískajícím hráčům. Každý pořadatelem oslovený hráč vzorně rozhodoval svěřený zápas a pomohl tak k odehrání kvalitního ligového turnaje.

O konečném umístění bude rozhodovat poslední kolo, které se bude konat 14.4.

Jan Pulkráb

více

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.