16. 2. 2014  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Pohár pro vítěze si z našlapaného turnaje B v Hradci Králové odvážel Martin Vostatek

Je sobota, hernajs, rychle vstávat a připravit vše na průběh turnaje…

Začalo se v poklidu, kdy odehrané předkolo Vondráček vs Bouška vůbec nemuselo být, kdyby se další dva kvalifikanti řádně omluvili z turnaje. No nic, kluci si dali jedno kolo navíc, „Bouškyn“ se stal lakylůzrem a postoupil do herního pavouka.

Z prvního kola zaujal především Míra Vraňan, který měl ve třech setech na Ondru Veselého setbol, avšak ani v jednom případě jej nevyužil. Mílovi to však bylo málo, a tak si podobný průběh zopakoval i v dalším kole, kdy v zápase plném doskoků hlavou proti zdi uhrál ze tří setbolů jediný set a podlehl Davidovi Forštovi, nováčkovi na poli ricochetovém.

Druhé kolo přineslo další zajímavé mače, to když na sebe narazili dva Trutnováci Martin Nohejl a navrátilec do vod ricochetových Jaroslav Taláb, který se nakonec radoval z výhry 3:2. Stejně vyrovnaný průběh mělo i utkání mezi Hankou Bacílkovou a Tomášem Zemanem, kteří se čtyři sety přetahovali o každý balón, aby Hanka ve čtvrtém setu dokonce utekla z mečbolu. V pátém však už neponechala nic náhodě a značně unaveného Tomáše smetla 17:7. Během zápasu Chvojka – Levý pak byl odhalen doping, kdy Tomáš užíval jitrocelový sirup, a já se ptám, je na seznamu povolených látek?

Ve třetím kole se střetl Martin Vostatek s Jardou Talábem a sám jsem byl zvědavý, jak si Jarda povede. Martin mu však nedal prakticky žádnou šanci a suverénně ho vyprovodil z kurtu 3:0. To Petr Levý si nechal nervy na pochodu a snad jen kvůli větší nervozitě prohrál s Ondrou Veselým 3:2. Podobně se mu vedlo i v zápase o konečné umístění, kdy si dokonce stěžoval u rozhodčích, že mu soupeř Tomáš Plaček schválně nepodává míčky, a zdržuje tak hru. Všichni přítomní se shodli, že i když toho měl Tomáš plná perka, nesnažil se hru zbytečně prodlužovat a pouze využíval situace, aby „nalapal“ pár doušků kyslíku, které mu umožnily odehrát další výměnu. Nakonec z toho byla výhra 3:2 a krásné sedmé místo.

Hančí všem chlapům ukázala, že není žádný ořezávátko, a po výhrách nad Jardou Hubáčkem (3:0) a Petrem Vondráčkem (3:1) opanovala spodní část pavouka. GRATULUJEME!

V zápase o třetí místo Tomáš Chvojka dřel, lítal po kurtu jak nudle v bandasce, ale na s přehledem hrajícího Jardu Talába to nestačilo, a Jarda tak vybojoval krásné třetí místo.

Do finále turnajem zcela dle předpokladů propluli Láďa Vávra a Martin Vostatek a bylo na co koukat. Kluci předváděli krásný ricochet plný lajniček, boastů a stropů. Po druhém setu dokonce začalo i disko, když se ve vedlejším bowlingovém centru rozjela akce „míchaný koktejl zadara“.

Kluky to nerozhodilo a dál předváděli fantastické výměny. Ve čtvrtém setu však již byla na Láďovi patrná větší únava, a Martin si tak dokráčel pro výhru 3:1 a hlavně, jak sám na začátku uvedl, pro cenné body do žebříčku, aby příště zase nešel rovnou na Adama… Gratulujeme!

A-Sport centrum poskytlo velmi pěkné zázemí a podmínky pro pořádání turnaje. Pevně věříme, že nezůstalo jen u jediné vlaštovky a že se dočkáme dalších, klidně i áčkových turnajů. Díky moc!

A já taky díky všem a příště už na kurtu, M. Š. ;-)

více

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.