23. 1. 2013  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Po áčku musí následovat béčko aneb o turnaji ve Štětí

Ricochetové turnaje v letošním roce začaly „Áčkem“, a tak se v duchu abecedy pokračovalo „Béčkem“, které hostilo SAG Štětí pod vedením Zdeňka Dědičíka alias „Dědka“. Na turnaji se sešlo osm hráčů, respektive sedm hráčů a jedna hráčka, a hrálo se systémem na dvě prohry.

Úvodní kolo nepřineslo žádné překvapení a zápasy končily poměrně jednoznačně ve prospěch favoritů. Ve druhém kole svedl velký boj Michal Vondrák s Dědkem, který po pětisetové bitvě zvítězil. V pěti setech rovněž zvítězil Pavel Jirkovský nad Pavlem Křížem.

Ve třetím kole nastoupili hráči SAG Štětí do zápasu o sedmou příčku a z tohoto boje vyšel vítězně Martin Schneider, který ve vyrovnaném utkání porazil Pavla Kříže. Velmi vyrovnaný zápas se odehrál mezi Michalem Vondrákem a Denisou Bohuslavovou, která nakonec po vyrovnaném boji těsně podlehla.

Martin Bohuslav byl k nezastavení a po výhře nad Pavlem Jirkovským pomstil svou ženu a deklasoval Michala Vondráka 3:0, jemuž se tak rozplynuly naděje, že by mohl poprvé stát na bedně. Turnajem vítězně procházel Daniel Růžička, který porazil i Dědka.
V zápase o konečné 5. místo zvítězil Pavel Jirkovský nad Denisou Bohuslavovou.

Jak již bylo řečeno, Martin Bohuslav měl svůj velký den, a tak porazil 3:0 Dědka a ve finále se utkal s Danem Růžičkou, který prošel turnajem jak horký nůž máslem. Martin sice prohrál 3:1, ale dle jeho slov je to největší úspěch, neboť stanul poprvé na stupních vítězů.

MVNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více