2. 3. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Příloha  |  Detail turnaje

Petr Novák vyhrál turnaj na Palmovce

Poslední únorový den se nesl v rytmu ricochetu, když se na pražské Palmovce konal pod taktovkou ČRA další turnaj kategorie Classic. Zúčastnilo se ho 17 hráčů a organizaci měl na starosti Péťa Novák, který nahradil Jana jsem na dovolené Pulkrába.

V prvním kole se až na prohru druhého nasazeného Martina Portla neděla žádná překvapení. Martin nejspíše doplatil na podcenění opáleného navrátilce na ricochetové kurty „Australana“ Michala Jakubce, který se pohyboval po kurtu s lehkostí klokana, a Martinovi se sen o medailovém umístění rozplynul. A když si i Láďa Tesárek v pochodovém tempu pohlídal pětisetový zápas s Petrem Levým, postoupil turnaj do druhého kola.

V něm se odehrály hned čtyři velmi vyrovnané pětisetové bitvy. Tři z nich vyhráli Martinové. Martin Portl porazil novice na ricochetových kurtech Michala Procházku, Martin Nohejl překonal Honzu Škutinu a Martin Bohuslav si poradil s Petrem Levým. Čtvrtá pětisetová bitva se odehrávala již tradičně mezi Jirkou Herdou a Matějem Kulkou. Velmi běhavý a obětavý ricochet lahodil oku nejednoho diváka a z vítězství a postupu do semifinále se nakonec radoval o pár let mladší Matěj. 

První semifinálový zápas se odehrál mezi Filipem Kulkou a Péťou Novákem. Diváci sledovali nevídanou podívanou, když hráči vybírali nevybratelné a hráli nezahratelné. Zápas však poněkud degradovala místní „technika“, která už několik turnajů dělá to své, nebo vlastně nedělá. Lidské oko nemůže v takové rychlosti stoprocentně určit, jestli byl míček pod nebo ne. Od toho právě elektronika funguje, proto následný verdikt rozhodčího „to nebylo tolik pod, tam byla ještě rezerva“ je mírně úsměvný. I tak se však hrál pěkný zápas, ze kterého po pětisetové bitvě odešel šťastněji Petr. Ve druhém semifinále se utkal Jakub Šolín a Matěj Kulka. Jakub do mladšího Matěje útočil hlava nehlava a ten mu i díky zdravotním problémům podlehl 1:3. V dolním pavouku pokořil Jirka Herda po velmi zajímavé pětisetové bitvě Michala Jakubce. Pro Jirku to tedy byl další pětiseťák, kterým si zajistil konečné páté místo a zároveň tímto maratonem zničil „Klokana“ Jakubce, který pro tento den doskákal.

Po prvním nevydařeném utkání si nakonec pohárem pro vítěze „plejtu“ spravil chuť Martin Portl, který udolal v bitvě Martinů jmenovce Nohejla. Nabitou soutěž o nejlepšího z Martinů neovládla největší osobnost turnaje - autor mnoha významných hudebních skladeb Bohuslav (pro zájemce více na wiki nebo ještě více u Martina Rudovského), ale tento titul ukořistil Martin Klouček, který získal sedmé místo na úkor vyčerpaného Michala Jakubce bez boje. Zápas mezi oběma bratry Kulkovými o nejlepšího Kulku turnaje byl nakonec také skrečovaný, protože Matěj nebyl zdravotně schopný hry. Třetí místo si tedy „vybojoval“ starší z bratrů, Filip. Zlatý hřeb turnaje, finále, probíhalo mezi Jakubem Šolínem a Péťou Novákem. Petr diktoval od začátku hru a Kuba nevěděl, co na něj. Tomu odpovídá i závěrečné skóre 3:0 pro Petra. Ten tedy navazuje na tradici pořadatel-vítěz.

Celý turnaj se nesl v přátelské atmosféře, účastníkům bylo podstrojováno bohaté občerstvení, které bylo jako vždy doplněno nabídkou vynikajících párečků. Zvláštní ocenění patří nejlepší rozhodčí a zároveň vítězce ženského turnaje Áje Procházkové.

 

Autor reportáže: Filip Kulka

Několik slov přidal Petr Novák


PřílohaNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více