19. 12. 2009  |  aktualizováno 2. 4. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Příloha  |  Detail turnaje

Palmovské prosincové "B"

Komentář k turnaji „B“, který se konal na Palmovce 12. prosince 2009

Turnaje se zúčastnilo 16 hráčů, přičemž početnější výprava (mimo hráčů z RSK Palmovka) přijela z Trutnova.
První kolo proběhlo bez „velkých“ soubojů avšak o to dramatičtější bylo kolo druhé, kde proti sobě stanuli Jan Schmidt a Richard Steif, který nakonec vyhrál 0:3. Druhým doslova „rodinným“ bojem bylo utkání mezi Jirkou Hofmanem a jeho synem Denisem. Denis první dva sety za podpory publika zdárně vybojoval, ale bohužel ve třetím setu došlo k obratu, a i když se dále snažil tak podlehl 3:2.
Ve třetím kole opět končily všechny zápasy 3:0 nebo 3:1. Ve finále se střetl Richard Steif s Jirkou Herdou. Zápas to byl poměrně vyrovnaný a z vítězství 3:0 se radoval Richard. O třetí místo hrál Jirka Hofman a Pepa Janáček, který zvítězil 3:0.
O deváté místo a tedy vítězství plate svedli velký souboj Veronika Kadlecová a Martin Nohejl. Zahráli si „pětiseťák“, kde se doslova přetahovali o každý bod a čtvrtý set skončil 21:20 pro Martina. Tímto výsledkem se Veronika nenechala ovlivnit a v pátém setu, který skončil 18:16, si zajistila vítězství 3:2. Podle fotky to vypadá, že se dokonce schylovalo k souboji jako na divokém západě.
Atmosféra turnaje byla opět velmi příjemná a přátelská, jak je tomu na většině ricochetových turnajů. V průběhu turnaje bylo zajištěno občerstvení pro hráče a pro vítěze byly připraveny krásné poháry.

Michal Vondrák, RSK Palmovka

Příloha

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.