14. 3. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Noví veteránští mistři

Ještě před začátkem turnaje do turnajového dění zasáhl Láďa Tesárek, který se na poslední chvíli odhlásil. To mělo za následek další odhlášení Marcela Juráně. Další domino efekt se naštěstí nekonal, a tak turnaj mohl začít ve formátu tří kategorií - 35-45 let, 45-55 a 55+. 

Turnaj nezastavila, jen na chvilku pozdržela, ani městská policie Prahy 8. Té se nezdálo obvyklé parkovací místo Jirky Kisvetra uprostřed chodníku a tak musel být první zápas mezi Jirkou a Danem Růžičkou na nezbytně nutnou dobu přeparkování přerušen. Mužům zákona se zdálo Jirky jméno natolik složité, že nakonec i již vypsaný pokutový blok raději zahodili. Pak se již vše rozběhlo na plné obrátky. 

Bojovali mezi sebou hlavně trutnovští kluci. Z trojice Honza Kenis, Míra Vraňan a Martin Nohejl se nejdále dostal posledně jmenovaný, když dokázal porazit dokonce i pardubického tvrdopodavače Martina Portla. Stalo se tak díky zvládnuté koncovce pátého setu.

Vysoko mířil i Míra Vraňan, který se statečně bil, ale Petr Sedláček a Dan Růžička již byli nad jeho síly. Za to čerstvý senior Petr Sedláček mířil vysoko. Ve vyrovnaném a pohledném utkání překvapivě porazil Jirku Kisvetra 3:2. Krásný to pětiseťáček ukončený za aplausu přihlížejících davů. Petr Sedláček ve finále. A už jen čekal, kdo se mu tam z opravného pavouka vrátí.

Hráli se ale i další kategorie. V té nad 55 se sešli tři hráči. Stejně jako loni. A stejně jako v loni to bylo i vyrovnané. A nastal i stejný ne-li horší pat. Jarda Rudovský, Pavel Jirkovský i Míla Fryč měli po vzájemných utkáních na kontě stejný počet bodů a dokonce i stejné skóre setů. Nedalo se nic dělat, muselo se to rozseknout. Pořadatel rozhodl, že hráči mezi sebou sehrají další set a při případné další shodě bude rozhodovat každý bod. Jarda Rudovský se do toho však opřel a oproti prvnímu kolu dokázal porazit v jednom setu Pavla Jirkovského, což se ukázalo být klíčové. Pavel skončil třetí. Nestárnoucí a třikrát do týdne vzorně trénující Míla Fryč druhý. Titul šťastně obhájil Jarda Rudovský. Velká gratulace a uznání všem třem hráčům! Všichni přítomní při jejich hře obdivně přikyvovali a dopředu záviděli, že v jejich věku by si taky přáli takto běhat a užívat si života a hry. 

V kategorii 45-55 to bylo také pěkně vyrovnané. Standa Menoušek pěkně vířil atmosféru svým ostrým a peprným herním projevem a dlouho to vypadalo, že to Jirku Herdu rozhodí. Jirka však včas zabral a překvapení nakonec nepřipustil. Petr Brňák s Václavem Uhlířem předváděli pěkný veteránský ricochet. Hráli téměř vzorně. Tu technicky. Tu vložili běhavou výměnu. Tu okořenil Petr hru výpadem vůči své hře či proti rozhodčímu. Nakonec se radoval z výhry 3:1 Vašek.

Rozuzlení přinesl až poslední zápas. Pomyslné finále. Jirka Herda v sobě našel pověstného ďáblíka a ten překvapivě válcoval jinak výborně připraveného Vaška. Ve třetím setu se začalo schylovat k dramatu, když Vašek snížil na 1:2. Jirka se zdál unavený, ale možná jen mátl tělem. Rozhodla koncovka čtvrtého setu. Jirka se na jeho konci mohl radovat z titulu mistra republiky.

Zpět k dění v nejnabitější nejmladší kategorii. Druhou šanci nejlépe využili Jirka Kisvetr a Dan Růžička, kteří se utkali o možnost zahrát si finále. Jirka to zase mydlil, a přitom ani moc neběhal. A na Dana to fungovalo. Ač se snažil hrát technicky, absence kvalitního a v některých fázích vůbec nějakého podání ho mírně řečeno limitovala. Na ranaře Jirku to nestačilo, a ten si tak vybojoval možnost odplaty s Petrem. 

Této možnosti využil dokonale. Výsledek 3:0 vypadá jednoznačně. Nutno však říci či napsat, že Petr vzdorovitě bojoval a že měl Jirka taky trochu toho štěstíčka, když mu spousta balonků padala do spár. Ale to k ricochetu patří. Jirka slavill, Petr truchlil. 

Veteráni snad odjížděli všichni spokojeni. Na hráčích bylo znát, že si dovedou hru užívat plnými doušky a že radost ze hry a poklábosení s kamarády pro ně znamenají víc než získaný bod, set či zápas. 

Fotografie z turnaje zde.

Video z turnaje zde.

Jan PulkrábNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více