9. 11. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Nová sezóna RLD zahájena prvním kolem

Minulou sobotu proběhlo první ze tří letošních kol RLD. Turnaj se konal na Palmovce. Za neúčasti hlavního organizátora Honzy Pulkrába, převzal velení na sobotní den Jiřík Kisvert. I když hned zpočátku nabral turnaj malé zpoždění, vše se velice rychle srovnalo a dokonce se skončilo tak brzy, že všichni zúčastnění stihli své naplánované odpolední aktivity.

V průběhu celého dne bylo vidět jen velice málo vyrovnaných utkání. Ve většině případů bylo hned po prvním setu jasné, který z hráčů bude tahat za delší konec. Výjimkou byl například zápas Honzy Schmidta a Adama Širokého, který sice nakonec skončil vítězstvím favorita zápasu Adama, ale první set se mu vůbec nepodařil a prohrál ho docela snadno 10:15. Mezi další podobné patřili souboje Filipa Kulky s Martinem Portlem a Martinem Kloučkem. V obou se Filipovi nechtělo hrát naplno, a tak v každém ztratil jeden set.

A také zápas posledních dvou jmenovaných Martinů byl alespoň zpočátku hodně vyrovnaný. První set vyhrál těsně Martin Klouček, ale pak se vše pomalu začalo překlápět ve prospěch Martina Portlika a ten také nakonec vyhrál.

Za celý den se odehrálo 30 zápasů a z toho pouze sedm bylo na 4 sety a jen jeden jediný na setů pět. A byl to asi nejhezčí a nejvyrovnanější souboj mezi táborským Jakubem Jirovským a Danem Kolínským z Palmovky. Oba hráči předváděli dlouhé výměny, vybírali neskutečně obtížné míčky a ještě je dokázali zahrát tak, aby druhý měl co nejméně šancí na ukončení celé výměny. První čtyři sety končily rozdílem dvou až tří míčků. Kuba vyhrál první a třetí set, Dan druhý a čtvrtý. Ale v průběhu posledního rozhodujícího setu si Dan dokázal vytvořit několikabodový náskok, který už s přehledem dotáhl až do konce.

Nejúspěšnějším týmem prvního kola RLD se stal klub SK Kosmonosy. Na druhém místě s odstupem pouze 1,5 bodu se prozatím umístil klub RSK Palmovka. A na třetím SKS Rico Tábor.

Součástí sobotního turnaje bylo i vyhlášení vítězů loňské ricochetové ligy družstev a předání putovního poháru a vzpomínkových plaket družstvu SKS Rico Tábor. A také předání ceny vítězi loňského celorepublikového žebříčku Filipu Kulkovi.

První kolo RLD bylo současně i předposledním turnajem ve Světě pod Palmovkou, který se odehrál ještě na dvou kurtech. Poslední se bude konat 8.prosince letošního roku a tak doufám, že se tam potkáme v nebývalém počtu a řádně se tam společně s kurtem rozloučíme.

Hana Bacílková

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.