13. 11. 2012  |  Novinky ze soutěží

„Bez tvrdých úderů bych to nebyl já," říká před mistrovstvím Honza Veselý

Pokud se nepletu, máš již jeden titul mistra Evropy. Jak vzpomínáš na tento úspěch a jak vše probíhalo?

Jeden titul z ME mám. Bylo to v Maďarsku v roce 2005 a vzpomínám na to velice rád. Turnaj to pro mě nebyl zas tak těžký a ve finále jsem hrál s Marcusem Appeliusem. Turnaje se bohužel ze zdravotních důvodů neúčastnil Miloš Pokorný. Vítězství v turnaji by bylo pro mě ještě cennější, kdyby Miloš hrál a mohli jsme změřit síly. Miloš do té doby s nikým na žádném velkém turnaji ještě neprohrál a toto vítězství na velkém turnaji s ním mi stále chybí.

Jak probíhá tvá příprava na MS? Máš nějak upravený režim? Slyšel jsem, že ses začal více věnovat kondičnímu tréninku.

Příprava na MS probíhá skutečně odlišně než v předchozích sezónách. Začal jsem se více věnovat kruhovému tréninku a hlavně běhu. Řekl bych, že díky tomu mám momentálně nejlepší fyzickou kondici, co jsem kdy měl.

Většinu favoritů turnaje znáš. Jak odhaduješ své šance na vítězství?

Skutečně většinu hráčů znám a vzhledem k odhlášení největšího favorita turnaje Honzy Koukala jsou pro mě šance na úspěch hodně vysoké. Dlouho jsem na ricochetovém turnaji nebyl, tak nemůžu odhadnout aktuální formu zahraničních hráčů. Mezi přihlášenými je několik skutečně výborných hráčů a turnaj může vyhrát kdokoliv.

Měnil jsi něco na svém stylu hry, nebo budeš stále aplikovat především svou hru založenou na tvrdých úderech?

Styl hry jsem neměnil. Bez tvrdých úderů bych to nebyl já. :-) 

V posledním rozhovoru s Radkem Malým jsme vzpomínali na vaše poslední vzájemné zápasy. Po několika vyrovnanějších zápasech by tě Radek rád konečně porazil. Dovolíš mu to a jak ty vzpomínáš na vaše poslední střetnutí?

S Radkem je pro mě vždy těžké hrát. On stále doufá, že se mu jednou podaří mě porazit, a díky tomu má velkou motivaci. Nevzdá žádný míček a bojuje do úplného konce. Kdybych s Radkem jen trochu zvolnil, tak by to pro mě nemuselo dopadnout dobře :-) Naše zápasy jsou i trochu vyhrocené (nikdo to nechce pískat), ale to je kvůli tomu, že ani jeden z nás nechce prohrát a jdeme do zápasu na sto procent.

Jsi jeden z hráčů, který je známý nejen na ricochetovém okruhu, ale především na squashovém. Jaké vidíš největší rozdíly mezi squashem a ricochetem a v čem je pro tebe atraktivnější ricochet?

Ricochet je oproti squashi o dost rychlejší. Je zde více rychlých startů na míček. Hráč musí být stále ve střehu a reagovat na rychlé změny ve hře. Ricochet je hlavně o rychlosti a postřehu, naproti tomu squash je většinou taktickou bitvou, která trvá o dost déle. Já mám rád tu rychlost hry a využití silných úderů, kdy se soupeř díky tomu dostává pod tlak.

Jan PulkrábNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více