14. 5. 2012  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Nad rybníkem Vajgar se hrálo o poslední áčkovou porci bodů před MR

O důležité body do žebříčku před mistrovstvím republiky se hrálo v ricochetovém centru v Jindřichově Hradci. O vítězství se prali hráči z Tábora, J.Hradce a Prahy. Nejvíce body a věcnými cenami naplněný baťoh si z turnaje odvezl Jan Pulkráb, který pro vítězství musel dvakrát porazit druhého Petra Sedlačíka. Za domácími hráči se nejlépe umístil třetí Martin Vlach z Tábora.

Turnaj byl odehrán méně obvyklým systémem na dvě porážky, což přineslo pro některé účastníky řádnou porci zápasů a setů. Na druhou stranu však tento herní systém seřadil hráče dokonale dle jejich aktuální formy a předvedené hry. Nikdo se nemohl vymlouvat na špatný los či smůlu na soupeře v prvním či druhém kole. Kdo prohrál, mohl se stále k dobrému umístění probojovat přes dolní větev pavouka. To byl příklad i Dalibora Sovy, který hned ve svém prvním utkání narazil na jednoho z favoritů turnaje Petra Sedlačíka. Pŕes prohru 0:3 mohl v dalších utkáních rozjet svůj kolotoč s nekonečnými výměnami a přes hodinu trvajícími zápasy a třemi výhrami v řadě urval pěkné čtvrté místo. 

Na začátku turnaje se schylovalo k velkému překvapení, když Honza Pulkráb prohrával v pátém setu s Martinem Vlachem již 7:1. Dokázal se však do utkání vrátit a zůstal tak v horní větvi hráčů bez porážky. O vítězství v této horní části se utkal s Petrem Sedlačíkem. Většinou, když se tito dva hráči na turnajích potkají, jde o velkou bitvu. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Zlomovým okamžikem se ukázala koncovka druhého setu, kdy Honza Pulkráb za stavu 0:1 na sety dotahoval několikabodovou ztrátu a i díky vyhranému maratónskému míčku, při kterém kysly nohy, vyrovnal na 1:1. V koncovce pátého setu měl více sil mladší Honza. 

Petr Sedlačík však ještě dokázal porazit vítěze poražené větve Martina Vlacha a vyzval Honzu k opakované bitvě o celkové vítězství. Výzvu Honza přijal a unaveného Petra podruhé porazil, tentokráte 3:1. 

Atmosféra turnaje byla výrazně ovlivněna pohostinností a navařenými dobrotami pořádající Hanky Rusové. Hráči si tak mohli dopřát full ricochet service.  Až na výjimky zůstávaly kurty suché a stěny tolik neklouzaly. Všichni hráči mohli odjíždět domu spokojeni s vejslužkou věcných cen a uhranými body. Zvláštní uznání patří Martinu Vlachovi, který během dne zvládnul odehrát neuvěřitelných 29 setů.

Jan Pulkráb


Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více