25. 11. 2012  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Mistrem světa v ricochetu Čech Jan Veselý!

Historicky první titul mistra světa vybojoval Jan Veselý, když ve finále porazil Radka Malého 3:0. Třetí příčku obsadil Gabor Szabo z Maďarska. Největším překvapením turnaje byly výkony Ruuda van der Zwaluwa z Holandska, který i díky těsnému vítězství nad Ladislavem Tesárkem vybojoval čtvrté místo. Celkově se v první desítce umístilo sedm Čechů. 

Turnaje hraného nezvykle systémem na dvě porážky se účastnilo 63 hráčů z osmi zemí. Do bojů zasáhl i hráč Jihoafrické republiky. Největšími favority však byli domácí Češi, kteří prvními dvěma místy potvrdili výsadní postavení českého ricochetu.

Video možno přehrávat i v HD kvalitě.

1. Jan Veselý
2. Radek Malý
3. Gabor Szabo (Maďarsko)
4. Ruud van der Zwaluw (Nizozemsko)
5. Ladislav Tesárek
6. Jan Pulkráb
7. Martin Volf
8. Petr Hušek
9. Alan Mačor
10. Stephan Rusdorf (Německo)

Závěrečné zápasy:
finále: Jan Veselý: Radek Malý 3:0
Gabor Szabo: Ruud van der Zwaluw 2:0
Ladislav Tesárek: Ruud van der Zwaluw 2:3

 

Facebooková fotogalerie zde.

Neoficiální přehled výsledků zápasů zde.

 

Děkujeme sponzorům za podporu.

JPNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více