15. 12. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Loučení s Palmovkou bylo veselé. Výhru slavil po velkém finálovém obratu Martin Vostatek

Zlatý turnaj classic se rozjížděl i kvůli nadměrnému počtu ranních skrečů pozvolna. Alespoň však bylo dost prostoru pro navrátilce Dalibora Sovu na to, aby mohl předvést jeden ze svých dalších pověstných pětiseťáků. Pátý set rozhodovala až dramatická koncovka, ve které se Dalibor dostal k mečbolu. Ten však nevyužil a Honza Škutina potvrdil, jak moc za poslední rok zapracoval na své hře. K psychické pohodě mu možná dopomohl i čerstvě narozený syn, kterého Honza jezdil během turnaje navštěvovat do porodnice. Gratulujeme!

V prvním kole byly zajímavé zápasy dvou "známých firem" Alana Mačora a Edy Kočvary. První jmenovaný odehrál pohledný zápas s Honzou Pulkrábem, ve kterém nakonec podlehl 0:3. Eda měl perfektně rozehraný zápas s Matějem Kulkou a dlouho vedl. Do vítězné rovinky však svou káru nedotlačil.

Pekelný oheň Standy Menouška narazil v druhém kole na sílu klidných vln Jirky Krůčka. A že se bylo na co dívat. Respektive spíše co poslouchat. Standa to v pátem setu už neuřval a s potutelným úsměvem slavil výhru Jirka. 

Mezitím se hráči ládovali lahodným hovězím výverem, pojídali párky politicky neutrálního výrobce a hrající i nehrající účastníci turnaje si zpříjemňovali turnaj nespočtem legrácek. 

Martin Vostatek přijel na turnaj ve velké formě. To potvrdil i v semifinále, kde porazil Adama Širokého z Tábora jasně 3:0. Druhé semifinále bylo vyrovnanější. Zápas Honzy Pulkrába s Filipem Kulkou rozhodovaly až koncovky jednotlivých setů a především to, kdo se v nich vyvaruje většímu počtu chyb. To se tentokrát povedlo Filipovi a po zásluze slavil postup do finále. 

Závěrečné klání patřilo v prvních dvou setech jednoznačně Filipovi. Ten Martina Vostatka nepouštěl k žádným velkým akcím a udával rytmus hry. O to větší překvapení bylo, když za další skoro půl hodinu zatínal pěst ve znamení vítězství Martin. Filipovi docházela šťáva, nedokázal už diktovat hru a k tomu ještě přišly jeho obávané křeče. Martin toho dokonale využil a otočil.

Turnaj classic gold byl povedenou a veselou tečkou za velkými turnajemi na Palmovce. Nechyběla herní kvalita a především radost ze hry. Večer se ještě velká část účastníků sešla na předvánočním posezení a zavzpomínala na všechny krásné zážitky na palmovských ricochetových turnajích. Bylo však přislíbeno, že ricochet na Palmovce nezanikne a nadále se hráči budou scházet na přátelské nedělní miniturnájky. 

Fotografie z turnaje zde

Jan PulkrábNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více