26. 10. 2014  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Liga družstev zahájena, v čele se usadil loňský vítěz

Do své první čtvrtiny vstoupila ricochetová liga družstev. Do soutěže se přihlásilo 8 týmů a mezi nimi jeden nováček - ART Hradec Králové. Hráči Hradce se nové výzvy nezalekli a hned v prvním kole slavili svůj první úspěch. V čele se usadil vítězný tým z loňské sezóny RSK Palmovka A. Bez porážky zůstávají po prvním kole i Kosmonosy a nečekaně vysoko se drží i Esa z Kunratic.

Hned v prvním utkání slavilo nečekané vítězství družstvo Štětí. V loňské sezóně na něj dlouho čekali. Letos se jim povedlo hned na úvod, když zaskočili béčko Palmovky. Hlavním strůjcem vítězství byl Matěj Dvořák, který v pěti setech a nejtěsnějším rozdílem porazil Petra Levého. Zajímavý byl i ranní souboj prvních dvou týmů loňské tabulky - Tábora a Palmovky A. Domácí tým však potvrdil svou kvalitu i zkraje sezóny a Adam Široký již jen korigoval výsledek na 1:2 z pohledu Jihočechů. 

Pěknou zápletku mělo utkání mezi Pardubicemi a Esy z Kunratic. Za stavu 1:1 proti sobě nastoupily jedničky obou týmů Martin Portl a Martin Klouček. Pardubice byly za mírného favorita. Obzvláště když Tomáš Marek dokázal najít recept na Jirku Krůčka a porazil ho 3:1. Martin Klouček však předváděl ten den nadprůměrné výkony a statečně čelil prudkým podáním Martina Portla. Toho nakonec přemohl 3:1 a celý tým slavil cenné body.

Historicky první vítězství v RLD zaznamenal Hradec Králové proti Štětí. I zde se dal vysledovat klíčový moment utkání. Tím byla koncovka pátého setu zápasu jedniček mezi Jardou Třasákem a Pavlem Křížem. Jarda se toho nebál a ostřílenějšího soupeře nakonec odstřelil přesnými údery a radoval se z vítězství 17:13. 

V samotném závěru hracího dne zaujal souboj mezi Esy z Kunratic a Palmovkou B. Domácí béčko posíleno o Láďu Tesárka pomýšlelo na vítězství. Nakonec však bylo rádo, že alespoň korigovalo díky Láďovi na 1:2. Protože i ten měl co dělat, aby zápas s Martinem Kloučkem dotáhl do vítězného konce. Nakonec se rozhodovalo až v pátém setu, kde Láďa vyhrál poměrem 17:14. Tým z Kunratic byl jednoznačným vítězem kola, co se týče intenzity povzbuzování svých hráčů. 

Po prvním kole se celkem jasně rozdělila horní a dolní polovina tabulky. Na obou dvou koncích to však ještě bude hodně napínavé, protože některé týmy mají odehráno o zápas méně než jiné. A tak se první zajíci budou sčítat teprve po prosincovém kole a všichni teprve po tom dubnovém. Druhé kolo se hraje 13.12. opět v Praze na Palmovce. Třetí únorové pak neobvykle v Pardubicích.Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více