7. 10. 2010  |  aktualizováno 7. 10. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Příloha  |  Detail turnaje

Liga družstev opět v plném proudu

Pěkně zostra začala 1. Liga družstev 2010/2011. Hned v prvním utkání se setkaly první dva týmy minulé sezóny. SKS Rico Tábor měl „Oliverákům“ z Jindřichova Hradce co oplácet, když je v loňské sezóně obrali o vítězství až v posledním vzájemném zápase. Táborský junior Petr Motalík ještě na Míšu Volfovou nestačil, ale Jarda Kindl už v pěti setech na mladého Martina Volfa vyzrál a zdálo se být hotovo. V souboji týmových jedniček měl papírově brát body Alan Mačor. Tomu se však vzepřel jindřichohradecký Honza Pulkráb a v pěti setech vydřel velmi nečekané vítězství.

Dva pětisetové zápasy byly k vidění i na protějším kurtu, kde si užívala Esa z Kunratic svůj premiérový zápas v první lize. Dokonce pro ně mohla hned premiéra skončit vítězně, ale na poslední chvíli favorité z Palmovky zabrali a kunratické porazili 2:1 na zápasy. 

Pro-6 povolila „Šťeťákům“ jeden zápas, poté otočila vývoj ve svůj prospěch a brala tři body. Ač hoši z Náchoda tvrdili, že několik týdnů netrénovali, na jejich herním výkonu to znát rozhodně nebylo. Zasloužili se o vítězství nad ASARCEM 2:1. Jeden z mála výsledků 3:0 přinesl souboj J.Hradce s Palmovkou. Ale i zde se nečekaně vměstnaly dva pětiseťáky, oba však ve prospěch Jihočechů.

O druhé překvapení dne se postaralo Eso Jirka Kisvetr, když porazil Romana Cenka hrajícího za Horizont. Zápas se však již hrál za rozhodnutého stavu a tak se na konci stejně o chlup více radovali hráči Pece.

Vicemistr z Tábora i díky výhře juniora Adama Širokého bral tři body za výhru 3:0 nad Štětím a Horizont si díky napravené reputaci Romana Cenka poradil s ASARCem. Už už to vypadalo, že „nerozehraný“ Náchod bude brát body proti Pro-6. V poslední chvíli však zatáhl za záchranou brzdu Jirka Procházka a rozhodující zápas otočil ze stavu 0:2 na 3:2.

V dalších zápasech se opět dařilo Jihočechům, když Tábor porazil 3:0 nováčky z Kunratic a J.Hradec si  se stejným výsledkem poradil s pražským ASARCem. Tři body brali i třetí tým loňské sezóny Palmovka proti SAG Štětí. Na vysokohorské družstvo Pece pod Sněžkou však už Palmováci nestačili, když v rozhodujícím zápase Petra Nováka a Romana Cenka rozhodovali poslední dva body v pátém setu.

Oliveráci z Hradce Jindřichova  zvládli i přes skreč jednoho zápasu souboj s Pro-6 a udrželi tak svou šňůru neporazitelnosti v této sezóně. Kunratičtí do posledního haléře zaplatili nováčkovskou daň a prohráli i svůj čtvrtý zápas dne s Náchodem 1:2. Tábor nepolevil ani s ASARCem a vyhrál 2:1. Ač Náchoďákům ke konci docházel fyzický fond, k výhře nad Štětí se ještě dobelhali. Katka Winterová si zde v atraktivním klání poradila v pěti setech s Kristýnou Juristovou. Na závěr si poradil Horizont i se svým čtvrtým soupeřem, kterým bylo družstvo  Pro-6.

Po prvním kole se drží na špici obhájce z Jindřichova Hradce pronásledovaný Horizontem. Oba dva týmy mají stejný bodový zisk a dělí je jen skóre. Na druhém konci tabulky zůstávají bez výhry týmy Štětí, Kunratic a ASARCu. Do příštího kola, které se koná 11.12., mají všechna mužstva ještě dost času vyladit a doladit formu.

Jan Pulkráb


Příloha

Zápis 13. 7. 2008 (103,58 kB)


Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více