15. 3. 2016  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Královéhradecký „kvapík“

Oukej, dostal jsem se k tomu trochu jako slepý k houslím, ale nedá se svítit, turnaj se sám neuspořádá. Ve čtvrtek v 18:50 trochu zděšen zjišťuji, že je přihlášeno 27 hráčů. Domlouvám si Halfkrábkem systém „poražení na dva sety“ a souběžně připravuji provozní ASportu, že to bude hódně dlouhý turnaj. Ráno jsem v 7:35 u centra a co nevidím, před dveřmi je již skupinka zevlujících trutnováků. Zahajujeme tedy hned první zápasy a já doufám, že to takhle půjde celý den. Hned následující duely však nelze uskutečnit, neboť v centru je sice již 12 hráčů, ovšem všichni jsou do lichého počtu a nemají soupeře pro první kolo. Kurty tedy na dvacet minut osiří, a já „hystericky“ obvolávám ty, na které mám kontakt :-D

Kolem deváté je počet účastníků konečně dostačující pro důstojné pokračování a vše se rozjíždí tryskovým tempem. Marťas Portlík se dostavil i s pověstným pardubickým perníkem, který ihned přijal za svůj Eda Kočvara a pod dojmem z prvního mače se rozhodnul, že konzumace v leže je tím nejzdravějším, co ten den může pro sebe udělat.

I když je první kolo na tři vítězné sety, nikdo nezdržuje a vše jede jak na drátkách. Zřejmě slušný nalosování :-D Nešťastníky a nešťastnice, kteří neprojdou do horního pavouka hned informuji o skutečnosti, že další zápasy budou pouze na dva vítězné sety. Stejný metr si připravuji od třetího kola i pro horního pavouka, kde poražení budou hrát taktéž na dva vítězné.

Do programu se mezitím připletlo MS v biatlonu a Davis cup s Německem. Zkoušíme „naladit“ program na projektoru, ovšem bez úspěchu. Dokonce byl i pokus připojit a „přivázat“ notebook pod projektor, ale taktéž bezúspěšně. A tak se osazenstvo rozdělilo dle programu v noteboocích a sledovalo souběžně biatlon, tenis a ricochetový svěťák .

Ve třetím kole nastoupil Eda na mladého Filipa a snad pod tíhou snědeného perníku rychle ztratil dva sety. Ve třetím sice donutil Filipa k chybám a vyhrál jej, ale víc mu Filip nedovolil a dokráčel si pro výhru. Mezi nejdramatičtější zápasy třetího kola patřil duel mezi mnou a Jirkou Herdou, kdy Jiří vyhrál v koncovce pátého setu 17:15 a „panákový tříseťák“ mezi Hankou Bacílkovou a Martinem Nohejlem. Jak se později ukázalo, Martin se rozhodnul dohrát celý turnaj na tři panáky, pardon sety :-)

V boji o finále stojí za pozornost mač mezi Petrem Novákem a Láďou Tesárkem. Od prvních míčků Láďa vodil Petra stylem pojďsemkamjdeš a první dva sety mu nedal šanci. Ve třetím to již vypadalo na jasnou výhru Tesyho, ale Petr otočil v koncovce set pro sebe a v dalším průběhu zápasu ukázal, že má víc natrénováno a dokonal obrat. Druhé semifinále bylo ryze trutnovské. Předešlou výhrou unavený Jirka nedokázal najít recept na běhavý styl mladého Filipa a tak bylo o finálovém obsazení jasno. Navíc pak byl Jirka ze zdravotních důvodů nucen skrečovat boj o třetí příčku, která tak patří Láďovi Tesárkovi.

Na finále jsem se těšil a věřil, že to bude pěkný drámo. Petr však ukázal, že je na Filipa perfektně takticky i fyzicky připraven a celkem v pohodě vyhrál první dva sety. Ve třetím již měl slušný náskok, ale potom polevil a Filip toho dokázal po zásluze využít ve svůj prospěch.

Ve čtvrtém však již Petr nikoho nenechal na pochybách, zapnul všechny motory a po zásluze vyhrál.

No a mě nezbylo než rozdat krásné ceny, věnované majitelem ASport centra. Zvláště ženy byly příjemně překvapeny a my se těšíme, že příště přijedou v hojnějším počtu :-)

Všem zúčastněným děkuji za férovou hru, „světové“ výměny na kurtech a těším se na další turnaj pořádaný v našem centru.

Martin Šerák

Pár fotografií z turnaje zde.Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více